Oray Eğin kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı

Oray Eğin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? mesleği ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

Oray Eğin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? mesleği ne? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

Oray Eğin 1979 yılında İstanbul‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Aslen Sivas Divriği ilçesindendir. Anne babası o 12 yaşındayken boşandılar. Babası Mustafa Yücel Eğin 6 Mart 2012 tarihinde vefat etti. Annesi 2007 yılında vefat etti. 9-10 yaşlarındayken annesi ile birlikte Amerika‘daki teyzesinin yanına giderek ilkokulu ve ortaokulu orada okudu. İstanbul‘da Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden 1996 yılında mezun oldu.

16 yaşında bir lise öğrencisiyken Hürriyet gazetesinde çalışan Ayşe Arman‘a “Ben köşe yazarı olmak istiyorum!” diye bir yazı yazdı. O Ertuğrul Özkök‘e göndermiş ama o zaman pek olumlu bir yanıt alamamış. Daha sonra Mehmet Ali Birand‘ın yanında 32. Gün’de başlamış.

Gazeteciliğe Radikal gazetesinde ‘Kent fısıltıları’ adı altında düz dedikodu yazıları yazmaya başlayarak gazeteciliğe adım attı. Daha sonra aynı gazetenin cumartesi ekinde röportajlar yapmaya başladı. 4-5 yıl böyle devam etti.

Serdar Turgut‘un Akşam’ın Genel Yayın Yönetmeni olmasıyla da Akşam gazetesine geçti.  2013 yılının Aralık ayında Sözcü gazetesinde yazmaya başladı.

Şarkıcıları, oyuncuları hesaba katmazsak ilk büyük gürültü koparan kavgası gazeteci Zeynep Oral ile oldu. Oray Eğin, televizyonunda yayınlanan “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasında yaptığı jüri üyeliği ile tanındı. 

Oray Eğin, 2010 yılında gazetecilik üzerine yüksek lisans yapmak için ABD‘ye New York‘a gitti. Columbia’da gazetecilik üzerine yüksek lisans yaptı.

Sitemizde bulunan diğer HaberTürk ekran yüzlerini görmek için tıklayın

İlgili Google aramaları
Oray Eğin eşi kimdir Oray Eğin wikipedia Oray Eğin evlendi Oray Eğin Haberturk Oray Eğin alevimi Oray Eğin jüri Oray Eğin kavga

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski