Avukat Rezan Epözdemir kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Avukat Rezan Epözdemir kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç yaşında? nereden mezun? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
rezan epözdemir

Avukat Rezan Epözdemir kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç yaşında? nereden mezun? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


Habertürk TV'de yayınlanan, Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un hazırlayıp sunduğu "Olaylar ve Görüşler" programında, diğer hukuçular; Prof. Dr. Selami KuranProf. Dr. Ümit Kocasakal ve Av. Serkan Toper ile birlikte gündeme ilişkin yaptığı yorumlarla dikkat çeken Hukukçu Avukat Dr. Rezan Epözdemir'in hayatı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Tam da bu noktada internet kullanıcıları, rezan epözdemir kaç yaşında nerelidir, rezan epözdemir nerede doğdu, rezan epözdemir kimdir vikipedi, rezan epözdemir kaç doğumlu, rezan epözdemir memleketi neresi, rezan epözdemir özgeçmiş ve benzeri soruların yanıtlarını aramaktadır.

AV. REZAN EPÖZDEMİR NERELİ?

Av. Dr. Rezan Epözdemir İstanbul Fatih doğumludur. Aslen baba tarafından Bitlis'lidir. İlköğretimi Haznedar Abdi İpekçi İlköğretim Okulunda okumuş ardından Dr. Refik Saydam İlköğretim okulunda tamamlamış Lise eğitimini ise Osman Ülkümen Lisesinde okumuştur.


Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2. olarak bitiren Av. Dr. Rezan Epözdemir, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim dalında tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur.

Akabinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” isimli doktora tezini başarıyla tamamlayarak yüksek onur derecesi ile Hukuk Doktoru olmuştur.

İlki “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması”, diğeri “Taraf Ehliyeti” olmak üzere yayınlanmış iki adet kitabı bulunmaktadır.

Çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Çeşitli dergi ve gazetelerde, “Türk Ceza Hukukunda Tefecilik Suçu”, “Yeni Düzenlemeler Işığında Uzlaştırma Müessesine Bakış”, “Koruma Tedbirleri Nedeniyle Tazminat”,”Gönüllü Vazgeçme”, ”Bilişim Sistemlerinde Arama ve El Koyma Tedbirleri”, ”İddianamenin İadesi”, ”Ceza Muhakemesinde Müdafinin Önemi, Hukuki Statüsü ve Müdafiden Yararlanma Biçimleri”, ”Verileri Hukuka Aykırı olarak verme veya Ele Geçirme Suçu” “2010 Anayasa Değişikliklerinde Çocuk Hakları ile Uluslararası Sözleşmeler Arasındaki İlişki”, “Yargıçların Tutuklama Kararları İle İlgili Hukuki Sorumluluğu”, “Basın Açıklamalarıyla Kişilik Haklarının İhlalinde Hukuka Aykırılık”, “İspatın Konusu” başlıklı makaleleri yayımlanmıştır. Günümüzde kamuoyunun takip ettiği bir çok önemli dosyada Avukat olarak görev yapmaktadır.

Av. Dr. Rezan Epözdemir İstanbul Beşiktaş’ta Analiz Hukuk Bürosu'nun sahibi/yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İş, Sanat ve Spor dünyasından bir çok önemli ismin vekilliğini yapan Av. Dr. Rezan Epözdemir, bir çok alanda dava takibi yapmakta ve önemli şirketlere hukuk danışmanlığı yapmaktadır. Avukatlığını yapmış olduğu bazı isimler ise Fatih Terim, trafik kazası nedeni yaşamını yitiren usta sanatçı Kıvırcık Ali, Nazlı Sinem Erköseoğlu cinayeti, Münevver Karabulut cinayeti, Sıla Gençoğlu ve Selçuk İnan.

Sitemizde yer alan diğer hukukçu ve avukatları listelemek için tıklayın.. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski