Dr. Sinan Oğan kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Dr. Sinan Oğan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında detaylı bilgi.
Dr. Sinan Oğan


Dr. Sinan Oğan kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? Sinan Ogan'ın eşi kimin kızı? Oğan kimin damadı? biyografisi ve hayatı hakkında detaylı bilgi.


ATA İttifakı 13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın hayatı hakkında merak edilenler..

SİNAN OĞAN NERELİ?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967 tarihinde Iğdır'ın Melekli köyünde dünyaya gelmiştir. Aslen Azerbaycan Türklerinden olan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu oldu ve yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Oğan. Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edildi. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM'ı kurmuş ve Başkanlığını yapmıştır.


Yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunan Oğan Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerini kazandı. "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer almıştır.

- Sitemizde kayıtlı diğer Azeri-Türk ünlüleri listeleyebilirsiniz..

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır Milletvekili seçildi. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolar arası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Genel Sekreteri olan Oğan açtığı davayı kazanarak ihraç edildiği MHP'ye geri döndü. Şu anda TÜRKSAM başkanı olarak çalışmalarına devam ettiği bilinmektedir.

ATA İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Oldu!

Dr. Sinan Oğan; Zafer Partisi (Ümit Özdağ), Adalet Partisi, Ülkem Partisi ve Türkiye İttifakı Partisi partilerinin yer aldığı ATA İttifakı'ndan 13. Cumhurbaşkanlığına aday gösterildi.


Sinan Oğan kiminle evli?

Sinan Oğan, Gökçen Oğan ile evli olup, çiftin Göktürk ve Zeynep adında iki çocukları vardır.

Sinan Oğan eşi Gökçen Oğan ve Çocukları
Sinan Oğan eşi Gökçen Oğan ve Çocukları

Sinan Oğan'ın eşi Gökçen Oğan kimdir?

Gökçen Oğan, Orta Asya uzmanı, araştırmacıdır. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezundur. "Şanghay İşbirliği Örgütü ve Bölgesel İşbirliği Girişimleri" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi'nde (ASAM) Orta Asya uzmanı olarak görev yapmıştır. Çeşitli araştırma merkezlerinin Avrasya danışmanlığını üstlendi. Bölgeye ilişkin pek çok makale ve araştırması bulunan Oğan, halen Orta Asya, Afganistan ve Pakistan merkezli çalışmalarını sürdürmektedir.

Gökçen Oğan'ın babası kim? Gökçen Oğan kimin kızı?

Sinan Oğan'ın kayınpederi, yani Gökçen Oğan'ın babası 20. Dönem Ankara ve 23. Dönem Yozgat Milletvekili olan Mehmet Ekici'dir. Medyada kaset skandalı ile ismi geçen Mehmet Ekici, görüntülerinden dolayı 20 Mayıs 2011 tarihinde MHP'deki görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etmiştir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski