Gazeteci Latif Şimşek kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Gazeteci Latif Şimşek kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.
Latif Şimşek

Gazeteci Latif Şimşek kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


Gazeteci Latif Şimşek, TV100 televizyonunda Pınar Işık Ardor'un sunduğu programda canlı yayın sırasında, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un koruması tarafından darp edildi.

 

LATİF ŞİMŞEK NERELİ?

Latif Şimşek 1 Mayıs 1963 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bitiren Şimşek, 1982 yılında Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi (Şimdiki Tevfik İleri İmam Hatip Anadolu Lisesi) ni bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okuluna girdi.

1987 yılında Üniversiteden mezun oldu ve aynı yıl Türkiye Gazetesi Ankara Temsilciliğinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Polis-adliye muhabirliğinden başlayıp, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Muhabirliği görevlerini yürüttü. 1993 yılında TGRT’nin kurulmasıyla televizyonculuk hayatına başladı.


Daha sonra kurulan TGRTHABER kanalının Ankara Haber Müdürlüğünü yaptı. 2007 yılına kadar TGRTHABER'de çalışan Şimşek, uzun yıllar parlamento şefliği görevinde bulundu ve canlı yayınlar sundu.

2007 yılında SES Tv'nin Haber Genel Yayın Yönetmenliğine getirildi. Üç yıl boyunca Ses Tv'de Çıkış Yolu isimli tartışma programını hazırladı ve sundu. 2010 yılına kadar aynı görevi sürdüren Şimşek 2010’da kurulan Beyaz Tv’nin de Haber Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi.

BEYAZ TV’de, önce Fikri Sağlar ve Şamil Tayyar ile daha sonra Hulki Cevizoğlu ve Şamil Tayyar ile “Derin Siyaset” programını yaptı. Can Ataklı ve Rasim Ozan Kütahyalı ile “Dinamit”, Nagehan Alçı ile de "Med Cezir" programlarını sundu. Daha sonra Ümit Zileli ve Rasim Ozan Kütahyalı ile Dinamit Programının moderatörlüğünü ve yapımcılığını sürdürdü. Bir yıl, "Latif Şimşek’le Gündem" programını yaptı ve sundu.

ESERLERİ

Gazetecilik ve Televizyonculuk alanında çok sayıda ulusal ve uluslar arası ödülün sahibi olan Şimşek, uzun yıllardan beri şiir yazan bir gazetecidir. 2003 yılında yayınlanan "Söğüt Dalına Türkü" isimli şiir kitabının yanı sıra 1993 yılında dönemin kangren haline gelmiş olan "Nataşa" sorununa dikkat çekmek için "Temel Nataşa’ya nasıl teslim oldu" isimli sosyal bir esere de imza atmıştır. 2015 yılında ise "Kefen-Kundak Arası Yaşam Karası" ismiyle ikinci şiir kitabını yayınladı.

Latif Şimşek evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yorum Gönder