Ünlü Şef Danilo Zanna Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Ünlü Şef Danilo Zanna kim? kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.
Şef Danilo Zanna


Ünlü Şef Danilo Zanna kim? kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.


TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef programında, diğer jüri üyeleri Şef Mehmet Yalçınkaya ve Şef Somer Sivrioğlu ile birlikte jüri üyesi olarak görev alan Şef Danilo Zanna'nın hayatı hakkında merak edilenler..

DANİLO ZANNA NERELİ?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde Prato, Toskana, İtalya'da dünyaya gelmiştir. Üç kardeşten en küçüğü olan Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalya'da Gastronomi okudu. Seyahat amaçlı geldiği Türkiye'de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi.


Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. İstanbul Culinary Enstitute'de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Derya'nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Fikir, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı.

"Bir İtalyan, bir Hollandalı… 20 şehir, 20 farklı AB projesi" sloganıyla yola çıkan Avrupa'dan Anadolu'ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye'nin farklı illerini gezdi.

Danilo Zanna kiminle evli?

Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında nikah masasına oturmuş, 2021 yılında boşanmışlardır. Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski