Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? aslen nereli?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? kimin oğlu? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.
Bekir Pakdemirli


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? kimin oğlu? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.


BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR?

Bekir Pakdemirli 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü.

Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı.

Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır.

Ekrem Pakdemirli Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Tarım ve Orman Bakanı'dır. Pakdemirli İngilizce bilmektedir. Evli, dört çocuk sahibidir. Ayrıca Merhum Siyasetçi Ekrem Pakdemirli'nin oğludur.

Sitemizde biyografisi yer alan diğer Bakanları görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski