Sunucu Göksu Öngören Özgür kimdir? kaç yaşında? nereli?

Göksu Öngören Özgür kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.
Göksu Öngören Özgür


Sunucu Göksu Öngören Özgür kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.


CNN Türk sunucusu Göksu Öngören Özgür'ün hayatı hakkında merak edilenler..

GÖKSU ÖNGÖREN ÖZGÜR KİMDİR?

Göksu Öngören Özgür 1987 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Aslen İstanbul'ludur. Subay olan bir babanın 2. çocuğudur. İlkokulu Ankara Çankaya İlköğretim Okulunda, Liseyi ise Ayrancı Lisesi'nde tamamlamıştır. Diyarbakır'da dünyaya geldiğini, kendi kişiliğini harmanladığı yerin Başkent Ankara olduğunu, aslen ise İstanbul'lu olduğunu dile getirmiştir.

2005 senesinde Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim ve Tasarım Bölümü’ne girmiş bir yandan da staj ve spikerlik yapmıştır. Staj yaptığı İstanbul Channel kanalının haber merkezinde 3 ay kadar da haber spikeri olarak çalışmıştır.


Daha sonra İstanbul TRT Haber Merkezi’nde staj yapan Göksu Öngören Lisans tezini Siyasal İletişim ve Propaganda konusu üzerine hazırlamış 2010 yılında üniversiteden mezun olmuştur. 2010 yılının Mart ayına kadar Mezuniyetin ardından Tek Rumeli Televizyon kanalında işe başlayan Öngören kanalda spor haberlerinin montajını, editörlüğünü ve sunumunu üstlendi. Yine o dönemde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi bünyesinde spikerlik ve sunuculuk eğitimi görmüş ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı spikerlik sertifikasını almıştır.

Sertifika’yı almasının ardından yine aynı görevleri sürdürdü bir yandan da Gün ortası Haber Bülteni’ni hazırlayıp haber spikeri olarak sunmaya başlamıştır. Daha sonra uzun süre Tv Em'de haber servisinde çalıştı. TVEM şirketinde haber spikeri / haber müdürü olarak görevlerini sürdürdü ve 2019 yılında CNN TÜRK kanalına geçti günümüzde bu kanalda güne merhaba programını hazırlayıp sunmaktadır.

Göksu Öngören Özgür evli mi? eşi kim?

Göksu Öngören Özgür, Cenk Özgür ile evlidir.

- Sitemizde yer alan diğer Cnn Türk ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski