Şarkıcı Hadise Açıkgöz kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Hadise Açıkgöz kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu kaç? yaşı? kilosu kaç? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Hadise Açıkgöz


Şarkıcı Hadise Açıkgöz kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu kaç? yaşı? kilosu kaç? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


ŞARKICI HADİSE NERELİ?

Hadise, 22 Ekim 1985 yılında Belçika'da dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas'lıdır. Asıl tam adı Hadise Açıkgöz’dür. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi almıştır. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldıktan sonra albüm teklifi almıştır. 2005’te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat’te yer alan “Stir Me Up” şarkısıyla Belçika’da ve Türkiye’de tanınmaya başladı, ardından kariyerini Türkiye’de devam ettirdi.

Şarkıcı Hadise, 1.65 metre boyunda, 59 kilo ve Terazi burcudur.

2008’de ikinci stüdyo albümü Hadise’yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiye’de hit oldu. Sonraki yıl Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda "Düm Tek Tek" ile temsil ederek dördüncü oldu.

Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman'ın çıkış şarkısı “Evlenmeliyiz” ile tekrar listelerde yer aldı. 2011’de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?’i yayımladı. Albümdeki "Superman", "Aşk Kaç Beden Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına klip çekti. 2014’te Tavsiye ve 2017’de Şampiyon albümlerini piyasaya sürdü.

Hadise, biri Altın Kelebek ve üçü de TMF Ödülü olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştır. Acun Ilıcalı'nun sunduğu O Ses Türkiye yarışma programında jüri olarak görev almıştır.

Hadise kiminle evli?

Şarkıcı Hadise ile 30 Nisan 2022 tarihinde Çırağan Sarayı'nda iş insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir. Ünlü çift 30 Eylül 2022 tarihinde boşanmışlardır.

- Sitemizde biyografisi yayınlanan diğer Şarkıcılar için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski