Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu kimdir? kaç yaşında? aslen nereli?

Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi..
Hulki Cevizoğlu


Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


HULKİ CEVİZOĞLU KİMDİR?

Hulki Cevizoğlu 1958 yılında Giresun'da dünyaya gelmiş olup, aslen Giresun Tirebolu'ludur. Asıl tam adı Mustafa Hulki Cevizoğlu'dur. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde "Siyaset Bilimi" lisansı ve ardından "İşletmecilik" yüksek lisansını tamamladı.

1981 yılında gazeteciliğe başladığı Hürriyet'te aralıksız 8 yıl çalıştıktan sonra çeşitli basın kuruluşlarında muhabir ve yönetici olarak görev yaptı.

Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu televizyon programı ile birçok ödüle layık görülmüştür.


1994'te başladığı Ceviz Kabuğu programına 2 yıllık zorunlu ara vermiştir. Ardından Karadeniz TV'de tekrar başlanan program daha sonra Ulusal Kanal'da devam etmiştir. 22 Temmuz 2007 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. bölgeden bağımsız milletvekili adayı olmuş, fakat seçilememiştir.

Cevizoğlu, bu seçimlerde adaylık için önce CHP'ye başvurmuş ancak listeye alınmamıştı. 2015 genel seçimlerinde ise Vatan Partisi'nden İzmir 1.Bölge milletvekili adayı oldu.

Hulki Cevizoğlu halen çeşitli haber kanallarında tartışma programlarına konuk olarak katılıp yorumlarıyla izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski