Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir? aslen nereli?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler..
Mehmet Muharrem Kasapoğlu


Mehmet Muharrem Kasapoğlu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler.


MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU KİMDİR?

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Manisa Kula'lıdır.
Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı.

ABD'deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansını tamamladı.

Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi'nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan ve yöneticilik yapan Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği'ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması amacıyla çok sayıda tesisin kazandırılmasına katkıda bulunan Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklanandı.

9 Temmuz 2018 tarihinde Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Gençlik ve Spor Bakanı olmuştur. Kasapoğlu evli ve bir çocuk babasıdır, İngilizce ve Arapça biliyor.

4 Haziran 2023 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini Osman Aşkın Bak'a devretmiştir.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde, Ak Parti tarafından İzmir 1. Bölgeden tekrar aday gösterilmiş ve 28. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili olarak seçilmiştir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski