5 Ağustos 2020 Çarşamba

Resul Tosun Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Eski Ak Parti Milletvekili Resul Tosun kimdir? aslen nerelidir? biyografisi, siyasi hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler..

Eski Ak Parti Milletvekili Resul Tosun kimdir? aslen nerelidir? biyografisi, siyasi hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler.. 


Resul Tosun 1956'da Tokat'ın Artova ilçesinde doğdu. Tosun, 22. Dönemde AK Parti Tokat Milletvekili olarak TBMM'de çalışma yürüttü.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde master yapmıştır. Mesleği gazeteci yazarlıktır. Yörünge Dergisi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni, Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve yöneticisi, Adım Holding ve Telif Hakları Ajansı kurucu üyesi, Tokat Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi, Birlik Vakfı Dış İlişkiler Enstitüsü kurucu üyesi, Sanatçılar Derneği üyesi, Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir.

Tosun, evli ve 3 çocuk babasıdır. Tosun, İngilizce ve Arapça biliyor.

Resul Tosun, sosyal medyada gündem oldu.Resul Tosun, katıldığı bir programda şeriatçılığın övünülecek bir şey olduğunu savundu. Tosun, "milletin değerlerini, kültürünü, inancını yok sayarak millete danışmadan yapılan bütün icraatların" CHP tarafından yapıldığını; ezanın ve harflerin değişmesine, kılık kıyafetlere müdahale edilmesine, Kur'an-ı Kerim ile inancın yaşanmasının yasaklanmasına milletin 1950'de cevap verdiğini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home