Sinem Kobal kimdir? nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Sinem Kobal kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? çocukları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.
Sinem Kobal


Sinem Kobal kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? çocukları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.


SİNEM KOBAL KİMDİR?

Sinem Kobal 14 Ağustos 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. Televizyon ve sinema oyuncusu olan Kobal, Rize Hemşin'li bir ailenin kızıdır.

Babası inşaat mühendisi, annesi ise ev hanımıdır. "Selena" dizisinde Atacan Baybars adlı karakteri canlandıran Kerem adında bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Star TV'de 2003 yılında yayınlanan başrollerini Ali Sürmeli ve Gülben Ergen'in paylaştığı Hürrem Sultan dizisinde Ayşe karakterini canlandırmıştır.


Sinem Kobal, dört yaşında Yıldız Alper bale okulunda başladığı bale eğitimine sekiz yıl devam etmiştir. Royal Akademi'den diplomasını almıştır. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesinden mezun olmuştur. Başarılı bir öğrenci olan Sinem Kobal, ortaokulda öğrenci iken, voleybol takımıyla ikincilik ve step birinciliği kazanmıştır. Şimdi ise latin dansı ve Aikido sporu yapmaktadır.

Dormen Tiyatrosunda aldığı eğitimle sanat hayatına giriş yapmış, henüz 13 yaşındayken ilk kez "Dadı" adlı televizyon dizisinde rol almaya başlamıştır. Daha sonra bir sezon da Uygur Tiyatrosu'nda çalışmıştır.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü mezunudur.

Atv’de yayınlanmış olan Selena adlı bir fantastik dizide Selena adlı bir karakteri oynamıştır. Akatlar Kültür Merkezi'nde yapılan "Jetix Çocuk Ödülleri Ödül Töreni"nde başrolünü oynadığı Selena dizisi "En Sevilen Yerli Televizyon Dizisi" seçilmiş, Kobal ise yine bu törende "En Sevilen Türk Kadın Oyuncu" seçilmiştir.

2010 Yazında Kanal D'de başlayan daha sonra Star TV'de yayınlanan "Küçük Sırlar" dizisinde Su karakterini canlandırdı.

5 Şubat 2010'da Romantik Komedi filminde "Didem" karakterini canlandırdı. 14 Şubat 2013'te ise Romantik Komedi 2 vizyona girdi, bu filmde Kobal aynı rolü tekrarladı.

Aynı zamanda kardeşi Kerem Kobal'dır, ve abla kardeş Selena dizisinde yer almıştır.

Sinem Kobal kiminle evli? eşi kim?

14 Mayıs 2016 tarihinde oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile evlendi. Çiftin Lalin ve Leyla isminde iki kızları vardır.

Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski