Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? nereli? kaç yaşında?

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? kimin kızı? babası kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi..
Zehra Zümrüt Selçuk


Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? kimin kızı? babası kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi..


Zehra Zümrüt Selçuk, Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk bakanlarından, eski Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'dır.

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KİMDİR?

Zehra Zümrüt Selçuk 1979 yılında Ordu'da dünyaya gelmiştir. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.


Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor. İngilizce biliyor.

Eğitim Durumu: Michigan Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Texas State University

Zehra Zümrüt Selçuk'un babası eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, annesi ise Şadiye Koç'tur. Selçuk Ali Aydın Selçuk ile evlidir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski