Farah Zeynep Abdullah kimdir? nereli? kaç yaşında?

Farah Zeynep Abdullah kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi sevgilisi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Farah Zeynep Abdullah kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi sevgilisi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Babası Arap kökenli, annesi ise Boşnak kökenlidir. Daha çocuk yaşlarda tiyatro ve müziğe karşı bir ilgisi vardı. 2006 yılında babasının işleri nedeniyle İngiltere'ye taşındı. Lise eğitimine Türkiye'de İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde başlasa da henüz birinci sınıftayken İngiltere'ye nakil oldu. Burada Fransızca, tiyatro, medya ve fotoğrafçılık dersleri aldı.

Farah Zeynep Abdullah 1.60 m. boyunda, 52 kilo ve Aslan burcudur.

Oyunculuk kariyeri için üniversite kaydını dondurmuştur. Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere'ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin'i canlandırmıştır.

Daha sonra Yılmaz Erdoğan'ın filmi Kelebeğin Rüyası'nda oynamıştır. Bu filmde başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır. 2014 senesinde Star TV'de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak'ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra'nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra'yı seslendirmiştir.

Farah Zeynep Abdullah Film ve Dizileri


2010-2012 Öyle Bir Geçer Zaman ki – Aylin Akarsu Talaşoğlu
2014-Kurt Seyit ve Şura – Şura
2013-Kelebeğin Rüyası – Mediha Sessiz
2014-Bi Küçük Eylül Meselesi – Eylül
2014-Unutursam Fısılda – Ayperi
2020- Masumlar Apartmanı – İnci

Sitemizde biyografisi yer alan diğer Oyuncular için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski