son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM İLETİŞİM

4 Eylül 2020 Cuma

Formula-1 İstanbul 2020 bilet fiyatları ne kadar? İstanbul Park nerede?

Formula 1 bilet fiyatları ne kadar? Formula 1 İstanbul biletleri satışa çıktı mı? Pandemi nedeniyle özel bir sezon düzenleyen FIA, 13-15 Kasım tarihleri arasında Türkiye Grand Prix'i için onay verdi. Formula 1 İstanbul biletleri satışa çıktı mı? Formula 1 bilet fiyatları ne kadar?

Formula 1 bilet fiyatları ne kadar? Formula 1 İstanbul biletleri satışa çıktı mı? Pandemi nedeniyle özel bir sezon düzenleyen FIA, 13-15 Kasım tarihleri arasında Türkiye Grand Prix'i için onay verdi. Formula 1 İstanbul biletleri satışa çıktı mı? Formula 1 bilet fiyatları ne kadar?

Formula 1 Türkiye Grand Prix'i için bilet fiyatları belli oldu. Toplam 3 gün sürecek yarış programında biletler kombine olarak satışa sunulacak. Biletlerin fiyatları kademeli olarak artışa geçecek ve her bölgenin, bütün koltukların bilet fiyatları aynı olmayacak. Günlük 30 TL olan Formula 1 bilet fiyatı, kombine olarak satın alınmak istendiğinde 3 günlüğüne 90 TL olarak satışa sunulacak.

FORMULA 1 BİLET FİYATLARI
9 yılın ardından yeniden İstanbul'a dönen Formula 1 efsanesi için biletler, en geç 15 Eylül tarihine kadar satışta olacak. En düşük günlük 30 TL olan bilet fiyatları, kombine olarak ise 90 TL'den satışta olacak. Bilet fiyatları kategori ve koltuğa göre değişiklik gösterecek.

YARI KAPASİTE KULLANILACAK

Pistin sadece tribün kapasitesinin 220 bin koltuk olduğunu ifade eden Ak, “Pandemi döneminde alınabilecek her önlemi alarak bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Kapasitenin neredeyse yarısını kullanmayı düşünmüyoruz. En fazla 100 bin bilet satacağız. Seyircilerin arasında 1 koltuk boş olacak şekilde oturma düzeni planladık. Ayrıca kullanabileceğimiz çok fazla açık alan da var. Bu da pandemi döneminde bize avantaj sağlıyor. Bizden önce Rusya ve Portekiz yarışları seyircili olacak ama pandemi döneminde işler değişirse seyircisiz olma ihtimali de var” dedi.

İSTANBUL PARK NEREDE?
İstanbul Park Tuzla ilçesinde yer alıyor. İstanbul Park Pisti İstanbul’da dünya standartlarındaki yarış pistidir. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1 yarışlarına 2005-2011 yılları arasında toplamda 7 yarışa ev sahipliği yapmış olan pist, toplam 2 milyon 215 bin m2’lik bir alanı kaplıyor. Önce pistin adı İstanbul Speed Park(Türkçesi:İstanbul Hız Parkı) konmak istendi ancak toplumun Türkçe duyarlılığı sayesinde pistin adı İstanbul Park’a çevrildi.

Toplam uzunluğu 5 bin 378 m olan pistte 6 sağa, 8'i de sola olmak üzere toplam 14 dönemeç (viraj) yer alıyor.

İSTANBUL PARK ADRESİ, HARİTA, YOL TARİFİ AL
Formula-1 İstanbul Park Adres: Akfırat, Göçbeyli Bv No:1, 34959 Tuzla/İstanbul
FORMULA 1 YARIŞI HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?
Formula 1 Türkiye Grand Prix’si, S Sport ekranlarından ve S Sport Plus uygulaması üzerinden canlı olarak izleyiciyle buluşacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home