Gazeteci Emin Pazarcı kimdir? kaç yaşında? nereli?

Gazeteci Emin Pazarcı kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..Gazeteci Emin Pazarcı kimdir? kaç yaşında? aslen nerelidir? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..


Emin Pazarcı, medya dünyasına ilk olarak Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitime devam ettiği yıllarda giriş yaptı. 1980 darbesinin ardından gazeteci Avni Özgürel ile birlikte Yeni Sözcü Dergisi’ni çıkaran ekip içinde yer aldı. Bu dergi, sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatıldı.

Sonraları, Akajans ve Tercüman Gazetesi’nde muhabir olarak görev alan Pazarcı, uzun yıllar siyaseti, ekonomi, diplomasi, parlamento, savaş muhabirliği gibi alanlarda çalışmalarda bulundu. Tercüman Gazetesi’nde haber müdürlüğü ve yazarlık yaptı.

1995 senesinde ise Akşam Gazetesi’nde yazarlık ve Ankara temsilciliği yaptı.

Flash Tv’de Nargile Kahvesi ve Güne Başlarken, Kanal A’da Gündem, TRT’de 9. Senfoni ve İnce Çizgi gibi çeşitli kurumlarda çeşitli programlar hazırladı ve sundu.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iki dönem öğretim görevlisi olarak dersler veren Emin Pazarcı’nın “Kurt Bakışı” ve “Gizli Alemler” isimli iki kitabı ve yüzün üzerinde ödülü bulunuyor.

Emin Pazarcı, halen Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerini yürütüyor.

Emin Pazarcı kiminle evli?

Emin Pazarcı 2016 yılında Beyza Arbaş ile evlendi.

beyza pazarcı kimdir?


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski