Buğra Kavuncu kimdir? kaç yaşında? aslen nereli?

Buğra Kavuncu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..
Buğra Kavuncu


İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..


İYİ Parti'den önce ihraç edilen, daha sonra mahkeme kararıyla geri dönüp partiden istifa eden Prof. Dr. Ümit Özdağ, CNNTÜRK'te katıldığı Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge programında Buğra Kavuncu'nun FETÖCÜ olduğunu öne sürdü.

Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü Enver Altaylı'nın yeğeni olduğunu söyleyen Ümit Özdağ, "Kendisi FETÖ'nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış." ifadelerini kullandı.

BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

Buğra Kavuncu'nun asıl tam adı Saltuk Buğra Kavuncu'dur. Kavuncu 1973 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Babası aslen Adana'nın Ceyhan ilçesindendir. Kanada'da öğrenim hayatına başlayan Kavuncu, Edmenton İlkokulu'ndan sonra Ankara Çizmeci İlkokulu'nda eğitimine devam etti.

Buğra Kavuncu daha sonra ortaokulu Namık Kemal Ortaokulu'nda bitirdi. Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimine Ankara'da devam eden Kavuncu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun oldu.

Farklı şirketlerde genel müdürlük, pazar yöneticiliği, CEO olarak görevlerde bulunmuştur.

Buğra Kavuncu ileri seviyede Kazakça, İngilizce ve Rusça konuşmaktadır. 2018 yılında İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. Şu an İYİ Parti'de; İYİ Parti İstanbul İl Başkanıdır.

Buğra Kavuncu, evli ve 2 erkek, 1 kız çocuğu babasıdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski