Buğra Kavuncu kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? hayat hikayesi

Buğra Kavuncu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..
Buğra Kavuncu


İyi Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..


İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu'nun hayatı hakkında merak edilenler.


BUĞRA KAVUNCU ASLEN NERELİ?

Buğra Kavuncu'nun asıl tam adı Mehmet Saltuk Buğra Kavuncu'dur. Kavuncu 1973 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Babası aslen Adana'nın Ceyhan ilçesindendir. Kanada'da öğrenim hayatına başlayan Kavuncu, Edmenton İlkokulu'ndan sonra Ankara Çizmeci İlkokulu'nda eğitimine devam etti.

Buğra Kavuncu daha sonra ortaokulu Namık Kemal Ortaokulu'nda bitirdi. Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Üniversite eğitimine Ankara'da devam eden Kavuncu, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden mezun olmuştur.Farklı şirketlerde genel müdürlük, pazar yöneticiliği, CEO olarak görevlerde bulunmuştur.

Buğra Kavuncu ileri seviyede Kazakça, İngilizce ve Rusça konuşmaktadır. 2018 yılında İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. İYİ Parti'de; İstanbul İl Başkanlığı yapmıştır. 2022'de İyi Parti'deki İstanbul İl Başkanlığı görevinden ayrılan isim, 2023'te Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak göreve getirildi.

İYİ PARTİ İBB ADAYI OLDU!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbuıl Milletvekili Buğra Kavuncu olduğunu açıklamıştır.

Buğra Kavuncu, evli ve 2 erkek, 1 kız çocuğu babasıdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski