son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM & SPONSORLUK

5 Kasım 2020 Perşembe

Dilan Çiçek Deniz kimdir? nereli? kaç yaşında?

Dilan Çiçek Deniz kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? boyu kaç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..

Dilan Çiçek Deniz kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? boyu kaç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..


Dilan Çiçek Deniz, 1995 yılında Sivas'da doğmuştur. Annesi ve babası öğretmendir. Babası Orhan Deniz, annesi Hale Temizyürek'dir. Ege Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. Oyuncu 15 yaşında "Güneşi Annem Sanırdım" adında şiir kitabı çıkarmıştır. Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldıktan sonra 17 yaşındayken Liselerarası Tiyatro Yarışması'na katılıp oyunculuk ödülü almıştır.

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. Olmuştur. 2015 yılında Miami'de düzenlenen Kainat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

İlk rolü 2015'de "Tatlı Küçük Yalancılar" dizisindeki 'Ebru' karakteridir. Dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte rol aldı.

2015 yılında yayınlanan, dizinin başrollerinde Evrim Alasya, Emre Kınay, Hande Erçel, Burcu Özberk, Berk Atan ve Tolga Sarıtaş'ın yer aldığı, "Güneşin Kızları" dizisinde, 'Elif' karakterini canlandırdı.

Dilan Çiçek Deniz şimdilerde ise "Bodrum Masalı" adlı dizide başrol oynamaktadır. Dizinin diğer başrollerinde ise Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmi Cem İntepe paylaşmaktadır.

Dilan Çiçek Deniz'in boyu: 1,77 m. dir.

Dilan Çiçek Deniz, henüz evlenmemiştir.

Kitapları

2010 –  Güneşi Annem Sanırdım (şiir kitabı)

Oynadığı Dizi ve Filmler

2015 – Güneşin Kızları (Elif)
2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Ebru)
2017-2019 – Çukur (Sena Koçovalı)
2016-2017 – Bodrum Masalı (Su Ergüven)
2020 – Alev Alev (Rüya)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home