Dr. Gülfem Saydan Sanver kimdir? nereli? kaç yaşında?

Dr. Gülfem Saydan Sanver kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..
Gülfem Saydan Sanver

Dr. Gülfem Saydan Sanver kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..


Habertürk TV'de yayınlanan Fatih Altaylı'nın Teke Tek adlı programında Araştırmacı Faruk Acar ile birlikte yorumlar yapan Gülfem Saydan Sanver'in kim olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Katıldığı haber tartışma programlarındaki çarpıcı yorumlarıyla dikkat çeken siyasal iletişimci Dr. Gülfem Saydan Sanver'in hayatı merak edilenler arasında..

GÜLFEM SAYDAN SANVER NERELİ?

Babası Orhan Saydan’dır. Annesi Suna Saydan’dır. Anne tarafından aslen Mersin’lidir. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Gülfem Saydan Sanver yüksek lisans ve doktora eğitimini Fransa'nın Paris şehrinde yer alan Sorbonne Üniversitesi'nde "Siyasal İletişim" üzerine yapmıştır. Karşılaştırmalı seçim kampanyaları üzerine yazdığı doktora tezi jürinin oy birliği ile yüksek onur ödülü almıştır.


Türkiye'deki Seçim Kampanyaları ve Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Stratejileri üzerine yaptığı çalışma 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa'da basılarak bu konuda Avrupa'da basılan ilk kitap oldu.

Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri üzerine yazdığı 2. kitabı Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 senesinde Fransa ülkesinde basılmıştır.

Türkiye'de yapılan 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'in seçim kampanyasında siyasal iletişim direktörlüğünü yapmıştır ve seçim sonucunda CHP 1989 senesinden beri ilk defa bu ilçede yani Sarıyer'de seçimi kazanmıştır.

2011 yılından itibaren Sarıyer Belediye başkanı Şükrü Genç'e siyasal iletişim danışmanlığı yapan Gülfem Saydan Sanver, 2014 yılındaki yerel seçimlerinde direktörlüğünü üstlendiği kampanya ile de Sarıyer'de %51'lik başarı yakaladı ve bu sonuç ile Sarıyer iki seçim arası en çok oy yükselten ilçelerden birisi oldu.

Gülfem Saydan Sanver 12 Kasım 2013 senesinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)'nin Yönetim Kurulu'na seçilerek derneğin en genç yönetim kurulu üyesi oldu.

2015 senesinde Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (Kısaltması: AAPC)'nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar'ı kabul edilen Pollie Ödülü'nü kazanmıştır.

Siyasal iletişim ve seçim kampanyaları alanlarındaki en prestijli ödül olarak tanınan Pollie Ödülü'nü “En Orijinal/Yenilikçi Materyal” kategorisinde Dr. Gülfem Saydan Sanver'in kurucusu olduğu Element Strateji Yönetimi kazandı.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden, Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) üyelikleri bulunan Sanver T24 gibi çeşitli haber sitelerine köşe yazıları yazmaktadır.

Dr. Gülfem Saydan Sanver kiminle evli?

Gülfem Saydan Sanver, Selim Sanver ile evli olup İşadamı Haluk Sanver ve eşi Ebru Sanver çiftinin gelinidir.

Yorum Gönder