Özlem Zengin kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde muhalefete verdiği cevaplarla, yaptığı konuşmalarla adından söz ettiren Ak Parti'nin Grup Başkanvekili Avukat Özlem Zengin hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Özlem Zengin 1969 yılında Tokat'ta doğdu. Zengin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika'da yaşadı. Türkiye' ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7' de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "Hayatın İçinden" adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başladı ve hala mesleğini aktif olarak sürdürmektedir.

2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005'den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte arasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Din Sosyolojisi alanında "Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim" konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 12 Mayıs 2012 'de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi' nde AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı'na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olarak görev yapmıştır. 25. dönem İstanbul, 27. dönem Tokat milletvekilidir. Temmuz 2018 itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekilidir.

Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Avukat Özlem Zengin İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi "İKAMER" in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği "KADEM" kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve Ülke TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği "İnce fikir" programını sundu.

Özlem Zengin evli 3 çocuk annesidir. Zengin'in eşi ile ilgili bilgiye henüz ulaşılamamıştır.

Sitemizde yer alan diğer hukukçu ve avukatları listelemek için tıklayın.. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski