son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK ALIŞVERİŞ
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? KİMDİR? REKLAM & SPONSORLUK

17 Kasım 2020 Salı

Ümit Özdağ kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Ümit Özdağ kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? çocukları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..

Prof. Dr. Ümit Özdağ kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? çocukları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler..

Ahmet Hakan Coşkun'un CNNTÜRK'teki Tarafsız Bölge programında, Son günlerde yaptığı bomba açıklamalarla gündemden düşmeyen, İyi Parti Kurucularından ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın hayatı insanlar tarafından merak edilir oldu..

Ümit Özdağ, 3 Mart 1961 yılında Japonya’nın Tokyo şehrinde doğmuştur. Babası Muzaffer Özdağ, Annesi Gönül Özdağ'dır. Ümit Özdağ baba tarafından aslen Dağıstan Kumuk-Kıpçak kökenlidir. Türk siyasal bilimler profesörü, siyasetçi ve yazar olan Ümit Özdağ, Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders vermiş ve 2001 yılında profesörlük unvanı almıştır.

Münih Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar üniversitelerde ders veren Ümit Özdağ, 2001 yılında profesörlük unvanını aldı. 1999’da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni, 2003’te Diyanet Araştırmaları Merkezi’ni, 2006’da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nü kurdu. Hâlen 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. 2006-2016 yılları arasında MHP'de çeşitli görevlerde bulundu.

25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti'ye katıldı ve kurucular kurulunda yer aldı. Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2018 Türkiye genel seçimlerinde, İYİ Parti'den İstanbul milletvekili seçildi.

Ümit Özdağ 16 Kasım 2020 tarihinde, İYİ Parti'den ihraç edilmiştir.

Ümit Özdağ, Burçin Özdağ ile evli olup, Alp Özdağ isminde bir çocukları vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home