Pelin Çift kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Pelin Çift kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Pelin Çift kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


TRT1'
de yayınlanan Gündem Ötesi programının sunucusu Pelin Çift'in hayatı hakkında bilgiler..

Pelin Çift 1978 yılında İzmir'de doğdu. Çift, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

İlk işi, ekranda ilk canlı yayın deneyimi 1997'de NTV'de başladığı hava durumu sunuculuğu olan Pelin Çift bir süre sonra kanalın haber sunuculuğu görevine getirilmiştir. 2001 yılında bu kanaldan ayrıldıktan sonra yüksek lisansını tamamlamış ve bir dönem Skytürk'te çalışmıştır. 2004-2009 yılları arasında CNN Türk kanalında devam eden 5 yıllık kariyerinin ardından 2009 yılında Habertürk TV'ye geçmiştir.

Pelin Çift günümüzde Habertürk TV'nin altın saatler saatlerinde yayınlanan Gündem ve Öteki Gündem isimli programları sunmuştur.

2013'te Show Tv'de Bir Milyon Kimin? adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. 2015 itibarıyla TRT 1'de Pelin Çift ile Gündem Ötesi programını sunmaktadır. 2016 Yılında "Ayasofya'nın Gizli Tarihi" adlı kitabı Erhan Altunay ile birlikte çıkarmıştır.

pelin çift'in eşi okan akbaş ve çocukları

2009 yılında Okan Akbaş ile evlenen Pelin Çift, verdiği bir röportajda eşi için "Eşim Okan, hayatımı çok kolaylaştıran biri" demiştir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski