Sultan Arınır kimdir? nereli? kaç yaşında? evli mi?

Sunucu Sultan Arınır Buzbaş kimdir? aslen nereli? evli mi? eşi kim? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.
Sultan Arınır

Haber Global Sunucusu Sultan Arınır Buzbaş kimdir? aslen nereli? evli mi? eşi kim? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.


SULTAN ARINIR NERELİ?

Sultan Arınır Buzbaş 1987 yılında Edirne'de doğdu.
Öğrenim hayatına ilk olarak burada başladı. Üniversite için İstanbul’a geldi. Burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde eğitim gördü. Ayrıca Reuters’tan Making Television News eğitim aldı.

Medya ve televizyonculuk kariyerine 2009 senesinde CNN TÜRK ekranlarında “Net’ten Haber” adlı programla merhaba dedi. Bununla beraber muhabirlik yapmaya da başladı. Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. 2 yıl boyunca muhabir olarak sahada çalıştı. Daha sonra ekran yüzü olarak gün içinde ve hafta sonları haber sunmaya başladı.


2013 yılında NTV’de görev almaya başladı. 5 sene farklı projelerle beğeni kazandı ve ödüllere layık görüldü. Özellikle de engellilerin başarı hikayeleri anlattığı “Yeter ki İste” adlı programda adından söz ettirdi. Bununla beraber NTV’de “Tekno Hayat” teknoloji programını sundu.

2018 yılında tekrar CNN TÜRK ekran yüzü oldu. Gün içinde haberleri sundu. Bunun dışında eğitimci olarak da spikerlik ve sunuculuk dersleri vermektedir.

sultan arınır ve eşi özgür buzbaş
Sultan Arınır ve eşi Özgür Buzbaş


Başarılı sunucu, 2016 yılında NTV Spor'dan ayrılıp TİVİBU program müdürü görevine getirilen spor spikeri Özgür Buzbaş ile evli olupi çiftin Ege adında bir erkek çocukları var.

Sultan Arınır halen Haber Global Tv’de Artı Eksi programını sunmaktadır.

- Sitemizde bulunan diğer Haber Global ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski