son dakika ehliyet haberleri sürücü kursu sürücü kursları ehliyet haberleri
ANASAYFA TEKNOLOJİ FAYDALARI YAŞAM KADIN YEMEK REKLAM
EHLİYET RÜYA TABİRLERİ NEDİR? NEREDE? NASIL? KİMDİR? İLETİŞİM

14 Aralık 2020 Pazartesi

Sultan Arınır kimdir? nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Sunucu Sultan Arınır Buzbaş kimdir? aslen nereli? evli mi? eşi kim? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.

Sunucu Sultan Arınır Buzbaş kimdir? aslen nereli? evli mi? eşi kim? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında bilgi.

Sultan Arınır Buzbaş 1987 yılında Edirne’de doğdu.
Öğrenim hayatına ilk olarak burada başladı. Üniversite için İstanbul’a geldi. Burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde eğitim gördü. Ayrıca Reuters’tan Making Television News eğitim aldı.

Medya ve televizyonculuk kariyerine 2009 senesinde CNN TÜRK ekranlarında “Net’ten Haber” adlı programla merhaba dedi. Bununla beraber muhabirlik yapmaya da başladı. Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. 2 yıl boyunca muhabir olarak sahada çalıştı. Daha sonra ekran yüzü olarak gün içinde ve hafta sonları haber sunmaya başladı.

2013 senesinde NTV’de görev almaya başladı. 5 sene farklı projelerle beğeni kazandı ve ödüllere layık görüldü. Özellikle de engellilerin başarı hikayeleri anlattığı “Yeter ki İste” adlı programda adından söz ettirdi. Bununla beraber NTV’de “Tekno Hayat” teknoloji programını sundu.

2018 senesinde tekrar CNN TÜRK ekran yüzü oldu. Gün içinde haberleri sunmaktadır. Bunun dışında eğitimci olarak da spikerlik ve sunuculuk dersleri vermektedir.

sultan arınır'ın eşi özgür buzbaş

Başarılı sunucu, 2016 yılında NTV Spor'dan ayrılıp TİVİBU program müdürü görevine getirilen spor spikeri Özgür Buzbaş ile evlenmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

previous post next article home