Sunucu Oya Çebi kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi?

Oya Çebi kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç yaşında? boyu kaç? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Oya Çebi

Habertürk Sunucusu Spiker Oya Çebi kimdir? kim? aslen nerelidir? kaç yaşında? boyu kaç? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Habertürk Tv televizyonunda haber bültenlerinin başarılı sunucusu, haber spikeri, Öğretmen, sunucu Oya Çebi'nin hayatı merak ediliyor.

Oya Çebi 1,69 m. boyunda ve Oğlak burcudur.


OYA ÇEBİ KİMDİR?

Sunucu Oya Çebi 20 Ocak 1985 yılında doğmuştur. Aslen Trabzon’lu olan Çebi Lise son sınıfa kadar yaşamını Trabzon’da sürdürmüştür.

Oya Çebi Lise eğitimini, Trabzon Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Kıbrıs, Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Üniversite döneminde uzun süre voleybol oynamıştır. Tiyatro çalışmalarında yer almış, resim ve ses yarışmalarında dereceler elde etmiştir.


Eğitim hayatının ardından bir süre öğretmenlik yapmıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde spikerlik, sunuculuk ve habercilik eğitimleri almıştır. Cem Sertesen, Sonat Bahar, Gülgün Feyman, Haluk Şahin, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar, Mine Özbek, Yasemin Şehiraltı ve Turgut Erat gibi isimlerden de dersler almıştır.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi Medya İletişim bölümünde eğitim alan Oya Çebi halen Habertürk Televizyonunda haber sunucusu olarak kariyerini sürdürmekte olup, aynı zamanda özel bir kurumda Türkçe öğretmenliği yapmaktadır.

Oya Çebi Nereli?

Sunucu Oya Çebi aslen Trabzon'ludur.

Oya Çebi kiminle evli?

Oya Çebi'nin evli veya bekar olduğuna dair henüz bir bilgiye ulaşılamamıştır.

- Sitemizde bulunan diğer HaberTürk ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder