Regaip Kandili Mesajları, Regaip Kandili ne zaman? 2022 Regaip gecesi faziletleri, ibadetleri

Regaib ne demek? Regaip Kandilinin gecesinin fazileti, faziletleri nedir? Regaib gecesi ne oldu? resimli regaip kandili mesajları, sms sözleri, tebrik mesajları.
Regaip Kandili Mesajları


Regaib ne demek? Regaip Kandilinin gecesinin fazileti, faziletleri nedir? Regaib gecesi ne oldu? resimli regaip kandili mesajları, sms sözleri, tebrik mesajları.


Regaib kandili ne zaman? 2022

Regaib Kandili’nin fazileti, bu mübarek günün gelmesi ile birlikte müslüman alemi tarafından araştırılıyor. Regaip Kandili bu yıl 3 Şubat 2022 gecesi tarihinde idrak ediliyor. Peygamber Efendimiz (s.a.v) 'in bir hadisi şerifinde, "Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geriye çevrilmez. Bunlar;  Recebin ilk (Cuma) gecesi, Şabanın ortasında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleridir." buyurmuştur.


Regaip ne demek?

Regaibin diğer kandillerden farklı oluşunun sebebi, hem Recep ayında bulunması hem de cuma gecesi olmasıdır. Terim olarak Regâib, Türkçe’de kandil dediğimiz mübârek gecelerden biridir. Kandiller zincirinin ilki olan Regaip Kandilindeki Regaip kelimesi Sözlükte "kendisine rağbet edilen şey, bol ve değerli bağış" anlamına gelmektedir. “Regâip” kelimesi, Arapça bir kelime olan "re-ğa-be" kökünden gelmektedir. Regâib kelimesi Kur'an'da “Regaib” şeklinde geçmemektedir. Ancak "reğabe"den türemiş olan çeşitli kelimeler, Kur'ân'da sekiz yerde geçmekte ve "reğabe"nin ifâde ettiği mana için kullanılmaktadır.

Regaip Kandilinde ne oldu? Regaib Kandilinin fazileti nedir?

Peygamber Efendimiz "Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geriye çevrilmez. Recebin ilk (Cuma) gecesi, Şabanın ortasında bulunan gece, cuma gecesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleridir." Bu sebeple Müslümanlar bu geceyi hep ihya etmişlerdir. Hadislerin sıhhati tartışmalı olmakla beraber rivayetlerden anlaşıldığına göre Resul-i Ekrem (sav)’in recep ayına ayrı bir değer verdiği anlaşılmaktadır.


Resimli Regaip Kandili Sözleri, Mesajları

Allah'ım; Bu gecenin yüzü suyu hürmetine sen bizim günahlarımızı bağışla, affet, rızkımızı bol eyle, hastalarımıza şifa, dertlerimize deva ver, görünür görünmez belalardan koru ya rabbim. Dualarımızın kabul olması dileğiyle Regaip Kandilimiz mübarek olsun.

regaip kandili mesajları 1

Milletimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlar getirmesini diliyorum. Dualarda buluşmak ümidiyle..

regaib kandili resimli

Dua ettiğinizde çok şey isteyiniz.
Çünkü vereceği hiçbir şey,
Allah'a ağır gelmez..
Hz. Muhammed (sav)

regaip kandili durum sözleri

Dua ile..
Her keder bir kader ile takdir edilir. Ve kedere değil kadere boyun bükenler nur ile temizlenir. Rabbim güzel yazılmış bir kader ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Kandilimiz mübarek olsun.


regaip kandili whatsapp durum

Her yerde haddini bilen,
gönül aynasını silen,
mahşerde beraat edip yüzü gülen,
kullarından eyle bizleri Ya Rabb!
Regaip kandiliniz mübarek olsun.

regaib kandili resimli mesaj

"Kun fe yekun"
Ol der ve olur..
Ol'urlara razı et kalbimizi,
Ol'anlara şükrettir,
Ol'mazlara meyl ettirme bizi Allahım.
Regaip Kandiliniz mübarek olsun.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski