Dicle Canova kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Dicle Canova kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? mesleği ne? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
dicle canova

Dicle Canova kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? mesleği ne? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


DİCLE CANOVA KİMDİR?

Dicle Canova, 1971 yılında Kıbrıs Baf'ta dünyaya gelmiş olup, Aslen Kıbrıs'lıdır. Lise eğitimini Kıbrıs'ta tamamlayan Canova 1989-1993 yılları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

Haberciliğe üniversite eğitimi sürerken TRT Radyo Haber'de başladı. 1995 yılında TGRT'de Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. 1996 yılında Almanya-Hamburg Stüdyoları'nda meslek içi eğitim kurslarına katıldı, televizyon yayıncılığı konusunda sertifika aldı. 1998'de BRT'ye, oradan da 1999'da CNN TÜRK'e transfer oldu. ANAP ve Parlamento muhabirliği yaptı. 2002 seçiminin ardından siyasi muhabirliğine bir de eğitim alanı eklendi.


Kız çocuklarının okullu olması için başlatılan "Haydi Kızlar Okula" kampanyasının gönüllü takipçisi oldu. Eğitim Haberciliği dalında iki ayrı ödül aldı. Dicle Canova, kadın ve çocuklara yönelik istismar ve hayvan hakları konularının da özel takipçisi.

2007’de Ankara Haber Editörü olan Canova, 2011 yılında CNN TÜRK Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi. Mayıs 2018’de ise CNN TÜRK Ankara Temsilcisi oldu.

Canova, iyi bir sinema takipçisi. Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçiş dönemine ilişkin biyografi niteliğindeki kitaplar ve yakın siyasi tarih özel ilgi alanı.

İşten vakit buldukça seyahat etmek, yeni ülkeler yeni kültürler tanımak en büyük tutkularından biri. Bir başka tutkusu da deniz ve memleketi Kıbrıs.

- Sitemizde yer alan diğer Cnn Türk ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski