Direksiyon sınavı ne zaman? Direksiyon sınav harcı ne kadar? Sınavdan kalınca ne kadar ödenir? 2022

Direksiyon sınavı ne zaman Kalınca direksiyon  harcı ne kadar 2022, direksiyon sınavı harcı nereye ödenir? direksiyon için harç parası nereye nasıl yatırılır? Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ödenir?
Direksiyon sınavı ne zaman? kalınca ne kadar ödenir? 2022


Direksiyon sınavı ne zaman? Direksiyon sınav harcı ne kadar 2022, direksiyon sınavı harcı nereye ödenir? direksiyon için harç parası nereye nasıl yatırılır? Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ödenir?


Direksiyon sınavı ne zaman?

Direksiyon sınavı her ilde, hatta her ilçede farklı tarihlerde uygulanır, direksiyon sınavına girebilmek için öncelikle direksiyon derslerini tamamlamanız gerekir. Kesin sınav tarihini kayıtlı olduğunuz sürücü kursundan öğrenebilirsiniz. Ancak Direksiyon Sınavı genelde e-Sınav'dan geçtikten yaklaşık 20-25 gün sonra yapılır.


Direksiyon sınavı ücreti ne kadar? 2022

Direksiyon sınav harcı 2022 yılı için 160 TL olarak belirlenmiştir. Sınava ilk girişte, Sürücü Kursları tarafından, kursiyerden bu ücret haricinde herhangi bir ücret talep edilemez.


Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ödenir?

Direksiyon sınavında başarısız olursanız, diğer gireceğiniz sınavlar için yeniden 160 TL Harç ücretini KURSA ödeyip, 2 saat Direksiyon dersini kurstan almanız zorunludur. 1 Ders ücreti de İstanbul için 152 TL'dir.
Yani Direksiyon sınavından kalırsanız (İstanbul için) 160 TL (HARÇ) + 304 TL (2 DERS ücreti) TOPLAM 464 TL ödemeniz gerekir.

Direksiyon sınav harcı nereye yatırılır?

Direksiyon sınav harcınızı sadece kayıtlı olduğunuz sürücü kursuna ödeyebilirsiniz. Yani herhangi bir hesaba yatıramazsınız. Direksiyon sınav harçları Kurs tarafından Milli Eğitim yevmiye hesabına toplu olarak yatırılır.

UNUTMAYIN! B Sınıfı için önce 2 ders Simülatör Eğitimi, daha sonra 14 ders Akan Trafikte Direksiyon Eğitimi almak HAKKINIZDIR. Yönetmelik gereği her ders BİREBİR ve 50 DAKİKA olmalıdır.

Direksiyon sınavları veya ehliyet kursları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

Başarılar dileriz..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski