Direksiyon sınavı harcı ne kadar? Sınavdan kalınca ne kadar ödenir?

Direksiyon sınav harcı ne kadar 2021, direksiyon sınavı harcı nereye ödenir? direksiyon için harç parası nereye nasıl yatırılır? Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ödenir?

Direksiyon sınav harcı ne kadar 2021, direksiyon sınavı harcı nereye ödenir? direksiyon için harç parası nereye nasıl yatırılır? Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ödenir?

Direksiyon sınavı ne zaman?

Direksiyon sınavı her ilde, hatta her ilçede farklı tarihlerde uygulanır, direksiyon sınavına girebilmek için öncelikle direksiyon derslerini tamamlamanız gerekir. Kesin sınav tarihini kayıtlı olduğunuz sürücü kursundan öğrenebilirsiniz.

Direksiyon sınavı harcı ücreti ne kadar? 2021

Direksiyon sınav harcı 2021 yılı için 130 TL olarak belirlenmiştir. Sınava ilk girişte, Sürücü Kursları tarafından, kursiyerden bu ücret haricinde herhangi bir ücret talep edilemez.

Direksiyon sınavından kalınca ne kadar ücret ödenir?

Ancak; Direksiyon sınavında başarısız olursanız, diğer gireceğiniz sınavlar için yeniden 130 TL Harç ücretini KURSA ödeyip, 2 saat Direksiyon dersini kurstan almanız zorunludur. 1 Ders ücreti de İstanbul için 100 TL'dir.

Yani Direksiyon sınavından kalırsanız (İstanbul için)
130 TL (HARÇ) + 200 TL (2 DERS ücreti) = 330 TL ödersiniz.

Direksiyon harcı nereye yatırılır?

Direksiyon sınav harcınızı sadece kayıtlı olduğunuz sürücü kursuna ödeyebilirsiniz. Yani herhangi bir hesaba yatıramazsınız. Direksiyon sınav harçları Kurs tarafından Milli Eğitim yevmiye hesabına toplu olarak yatırılır.

B sınıfı için kaç saat direksiyon dersi alınır?

UNUTMAYIN! B Sınıfı için önce 2 ders Simülatör Eğitimi, daha sonra 14 ders Akan Trafikte Direksiyon Eğitimi almak HAKKINIZDIR. Yönetmelik gereği her ders BİREBİR ve 50 DAKİKA olmalıdır.

Direksiyon sınavları veya ehliyet kursları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıdaki yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

Sınavda Başarılar Dileriz..

direksiyon sınavı nasıl yapılır izle meb milli eğitim bakanlığı direksiyon ehliyet sınav videosu Yeni Direksiyon Sınavı 2021 Videosu (Milli Eğitim Bakanlığı)

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski