Gazeteci Hakan Albayrak kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Gazeteci Hakan Albayrak kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Hakan Albayrak

Gazeteci Hakan Albayrak kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


HAKAN ALBAYRAK KİMDİR?

Hakan Albayrak 4 Haziran 1968 tarihinde
Ziya ve Gülbeyaz çiftinin oğlu olarak Almanya Hanau'da dünyaya gelmiştir. Çerkes olan ailesi 60'lı yıllarda işçi olarak Almanya'ya gitmiştir. Kardeşi oyuncu Sinan Albayrak'tır.

Milli Gazete, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde yazar olarak çalışan Albayrak; 1983 yılında Halka Işık dergisini, 1989'da da Nihat Genç'le birlikte Çete dergisini çıkardı.

İhlas Haber Ajansı bünyesinde Gazze ve Kudüs'te bulundu. 1994 yılında insani yardım amaçlı gittiği Bosna-Hersek'te İHH Saraybosna temsilcisi oldu. Yazılarında kimi zaman Werner Hugo mahlasını kullanan Albayrak, daha sonra da Gökhan Özcan'la birlikte editörlüğünü üstlendiği Gerçek Hayat dergisini kurdu.


2000 yılında Milli Gazete'de yayınlanan bir makalesi nedeniyle, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a muhalefetten, 2003 yılında 15 ay hapis cezası aldı. Ceza İnfaz Yasası kapsamında cezası 1/3 oranına indirildi ve 6 ay Kalecik Cezaevi'nde kalarak mahkûmiyetini tamamladı.

2012 yılının sonlarında Adem Özköse, Saim Tut ve Eyüp Gökhan Özekin ile beraber yayınladığı bir manifestoyla haftalık Sancaktar dergisinin kuruluşunu ilan etti. 2014 yılı itibariyle dergi kapanmıştır.

Hakan Albayrak kiminle evli?

Halen Karar Gazetesi'nde yazılarına devam eden Albayrak, Emira Albayrak ile evli olup, 2 çocuğu vardır. Albayrak, eşi Emira ve çocukları Ayşe ve Fatma ile Ankara'da ikamet etmektedir.

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin A takımında yer alan gazeteci-yazar Hakan Albayrak, partide görev almayacağını açıkladı. Albayrak "Baktım yapamıyorum, aktif siyasetten erken emekliliğimi isteyip, asıl saham olan matbuata döndüm." dedi.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir habere yanıt veren Albayrak, "Davutoğlu Hoca'yla aramızdaki bağın resmi sıfatlara ihtiyaç duymadığını da belirtmek isterim." dedi.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski