Avukat Kezban Hatemi kimdir? nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Kezban Hatemi kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
kezban hatemi

Kezban Hatemi kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


KEZBAN HATEMİ KİMDİR?

Kezban Hatemi 2 Kasım 1950 tarihinde İstanbul Zincirlikuyu'da dünyaya geldi.
Nişantaşı Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1972 yılında mezun oldu. Aynı okulda doktorasını tamamlayan Hatemi İstanbul Barosu'nda kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

Türk siyasi hayatında tarihi davalardan biri olarak kabul edilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'te okuduğu şiirin ardından başlayan yargı sürecinde ön safta bulundu. Hrant Dink cinayetinin ardından açılan davada eşi Rakel Dink'in avukatlığını da üstlendi.


Uzmanlık alanları İslam hukuku, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ve hayvan hakları olan Hatemi, halen Teknik Üniversitesi ve Darülaceze Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği görevini de yürütüyor. Ulusal ve uluslararası sokak çocukları ve uyuşturucu ile mücadele için çeşitli konferans ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılıyor.

Katolik, Ortodoks ve Süryani cemaatlerinin kurumsal, Patrik Bartholomeos'un kişisel avukatı olan Hatemi Papa 2. Jean Paul'ün davetlisi olarak Vatikan'a gitti.

Kezban Hatemi, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girdi. 1995 yılında Ekim-Şubat ayları arasında “Elmanın Yarısı” adlı televizyon programını düzenleyerek yönetti.

Kezban Hatemi eşi kim?

Kezban Hatemi, 26 ağustos 1972 tarihinde avukat Hüseyin Hatemi ile evlendi. Çiftin Mehmet Ali adında bir çocukları vardır.

Sitemizde yer alan diğer hukukçu ve avukatları listelemek için tıklayın.. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski