Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol kimdir? nereli? kaç yaşında?

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? esin davutoğlu ahmet davutoğlu akraba mi biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Prof Dr Esin Davutoğlu Şenol


Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? esin davutoğlu ahmet davutoğlu akraba mi biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

Katıldığı haber programlarında, koronavirüs covid-19 salgını hakkında, tıbbi görüşlerine en çok başvurulan isimlerden biri olan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'un hayatı hakkında merak edilenler..

ESİN DAVUTOĞLU ŞENOL KİMDİR?

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 23 Mart 1963 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak ihtisasa başlayan Şenol, aynı Anabilim Dalında 1992 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra uzman olarak göreve başladı.


Esin Davutoğlu Şenol, 1995 yılında Yardımcı Doçent, 1996 yılında Doçent, 2003 yılında da Profesör unvanlarını aldı. 2009-2013 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

1999 yılında Tufts University, New England Medical Center, Boston/MA'da Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde Research Fellow (Araştırma Asistanı) olarak çalıştı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin ilgili birimlerinde kanser hastalarının infeksiyon izleminde konsultan olarak görev yapmış olup halen bu konuda araştırmalarını ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Esin Şenol, ayrıca bağışıklama ve özellikle erişkin aşılaması ile ilgili çalışmalar yürütmekte olup, Gazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD bünyesinde “Erişkin Aşı” merkezi kurdu.

2013 yılında KLİMİK derneği alt grubu olarak Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu (EBÇG) kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir. EBÇG olarak, 2013 , 2014 ,2015 ve 2017 yılında Eskişehir, İstanbul, İzmir ve İstanbul’da toplam 4 adet Erişkin Bağışıklama Sempozyumu düzenlemiş ve yürüttü.

Esin Davutoğlu Şenol halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Esin Şenol'un özel hayatıyla ilgili bilgiye henüz ulaşılamamıştır.

- Sitemizde yer alan diğer Tıp Hekimlerini listelemek için tıklayın..

1 Yorumlar

Daha yeni Daha eski