Sunucu Gözde Şeker kimdir? nereli? kaç yaşında?

Haber Global TV sunucusu Gözde Şeker kimdir? evli mi? eşi kim? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Gözde Şeker

Haber Global TV sunucusu Gözde Şeker kimdir? evli mi? eşi kim? aslen nereli? kaç yaşında? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


GÖZDE ŞEKER KİMDİR?

Sunucu Gözde Şeker 1987 yılında İstanbul'da doğdu.
Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon bölümünün ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümü'nden mezun oldu.

Gözde Şeker'in boyu 1.68, kilosu 56, burcu ise Yengeç'tir.

Sektöre girişi lise yıllarında, 16 yaşında staja başladığı CNN Türk Ekonomi servisiyle oldu. İlerleyen yıllarda ekonomi muhabiri olarak görev yaptığı CNN Türk'te 5 yıl çalıştıktan sonra kuruluş aşamasında TRT Türk'te çalışmaya başladı. Bosna Hersek'te TRT Türk temsilciliğini kurdu, 4 yıl boyunca Bosna Hersek temsilcisi olarak görev yaptı.


Ardından aynı şekilde Tunus temsilciliğini hayata geçirip TRT Türk Tunus temsilciliği görevini yürüttü.

TRT Türk Küresel Bakış programında editörlük yaptıktan sonra Habertürk'e geçti. Habertürk'te pek çok kuşağın sunuculuğunu üstlendi, Dış Haberler Müdürü olarak görev yaptı.

Ekim 2018'den bu yana Haber Global'de hafta sonu haberlerini sundu.

Şimdi ise, hafta içi her gece 00:00'da, gün içinde yaşanan gelişmelerin ve en son haberlerin yer aldığı Gözde Şeker ile Gece Ajansını sunuyor ve hafta içi Ana Haber bülteninin editörlüğünü yürütüyor.

Sitemizde bulunan diğer Haber Global ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder