Sunucu Mine Uzun kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi

TV 100 sunucusu Mine Uzun kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Mine Uzun


Sunucu Mine Uzun kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


MİNE UZUN NERELİ?

Mine Uzun 3 Eylül 1979 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Ankara'lıdır.
1998 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Okulu bitirdikten sonra banka ve aracı kurumlarda yatırım uzmanı olarak görev aldı.

Gazetecilik kariyerine 2005 yılında Avrasya Radyo Televizyon'da adım attı. 2007 – 2009 yılları arasında Ata TV'de çalıştı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde diksiyon ve spikerlik kursu aldıktan sonra 2009'da Halk TV'de işe başladı ve ekonomi editörlüğü, program sunuculuğu yaptı.


2010'da katılığı Bloomberg HT kanalında 8 yıl boyunca çeşitli ekonomi ve sektör programlarının sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca bloomberght.com'da köşe yazarlığı yaptı.

2016 yılında Nişantaşı Üniversitesi'nde "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" üzerine yüksek lisans yaptı. 2016'da Nişantaşı Üniversitesi, 2017'de Işık Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak televizyon gazeteciliği ve ekonomi alanında dersler verdi. Gezmeyi seven ve sıkı bir İstanbul aşığı olan Uzun, aynı zamanda fanatik bir Beşiktaş taraftarıdır.

2018 yılında kadrosuna katıldığı CNN Türk ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan "Parametre" programını sunan Mine Uzun'un CNN Türk ile yolları 2020 Ocak ayında ayrıldı.

Mine Uzun günümüzde hafta için her gün saat 14:30'da "tv100'de Mine Uzun ile Güne Bakış" programını sunmaktadır.

- Sitemizde yer alan diğer Tv100 ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder