Adsense onay alma taktikleri 2022, Kolayca Adsense onayı almak için bazı ipuçları

Adsense onay nasıl alınır 2022, google adsense onayı alamayanlar ne yapmalı? püf noktaları neler? kolay yoldan adsense onayı nasıl alınır?
Adsense onay alma

Adsense onay nasıl alınır 2022, google adsense onayı alamayanlar ne yapmalı? püf noktaları neler? kolay yoldan adsense onayı nasıl alınır?


Web sitesi sahiplerinin, blog yazarlarının siteleri belli bir ziyaretçi trafiğine ulaştıktan sonra ilk yapmak istedikleri şey, bu mevcut trafiklerini paraya dönüştürme isteği oluyor ve siteleri için hemen adsense'e başvuruyorlar.

Tabi bu başvuru neticesinde maalesef belli eksikliklerden dolayı çoğu zaman olumsuz sonuçlanabiliyor. Adsense onay almak zor olsa da eksikliklerin giderilmesiyle bir şekilde mutlaka olumlu sonuç alınıyor.

Adsense onay alabilmek için tavsiyeler


 Sitenizde mutlaka olması gereken sayfalar

- Hakkımızda
- İletişim
- Gizlilik Politikası

Hakkımızda sayfasını sitenize uygun, özgün biçimde sitenizin hangi amaçla açıldığını, hangi yıl hizmete başladığını ve hedeflerini belirtir bir şekilde hazırlayın. İletişim sayfasında da mutlaka mail adresi bulundurun.

Gizlilik Politikası, bunu internet üzerinden araştırarak kopyala yapıştır olarak sitenize ekleyebilirsiniz, kendiniz elle yazmanıza gerek yok tabi eklemek istediğiniz maddeler varsa onları da ayrıca ekleyebilirsiniz.

Sırada ne var?

Sitenizin adsense onayı alabilmesi için olmazsa olmaz kural, özgün içeriklerin yer alması yani  başka bir siteden kolaya kaçıp kopyala yapıştır bilgiyle onay almayı düşünüyorsanız bu işten vazgeçin. eğer bu konuda yeteneğiniz yoksa, bu işi profesyonel olarak yapan bir hazır makale sitesinden faydalanabilirsiniz.

Sitede kaç yayın olması gerekir?

Genel olarak sayı vermek yanlış olur zira 5-10 yayınla onay alanlar da mevcut, fakat siz yine de işinizi şansa bırakmayın ve sitenizde en az 50 özgün içeriğiniz ve buna bağlı olarak organik ziyaretçileriniz yoksa başvuru yapmamanızı öneririz.

Ayrıca sitenizde bulunan içerikleriniz ne kadar uzun olursa adsense'den onay alabilme ihtimaliniz artar, kısa yazılan içerikler, basit alelade yazılar adsense almanızı zorlaştırabilir.


Siz de aşağıdaki Yorum Gönder bölümünden tecrübelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Kolaylıklar dileriz..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski