Bitcoin ile Para Kazanılır mı? Bitcoin'den Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Bitcoin ( BTC ) nedir? Bitcoin ile para kazanılır mı? Bitcoin'den para kazanma yolları nelerdir? Bitcoin değeri nasıl belirleniyor? temel analiz nedir? nasıl yapılır?

Bitcoin ( BTC ) nedir? Bitcoin ile para kazanılır mı? Bitcoin'den para kazanma yolları nelerdir? Bitcoin değeri nasıl belirleniyor? temel analiz nedir? nasıl yapılır?

KRİPTO PARA NEDİR? KRİPTO PARA OLAN BİTCOİN (BTC) NEDİR ?

Kripto para; dijital veya sanal para birimidir. Bitcoin ve sanal paralar karıştırılır. Sanal paralar, para birimi olmadığı sürece ülkenin ulusal para birimini sanal da temsil eder ve denetlenebilir. Ama bitcoin ve benzer para birimi olanlar denetlenemez. Çok yüksek şifrelemeyle korunan bir kripto paradır.

Bitcoin sanal para birimi öncelikle 2008’de Satoshi Nakamoto tarafından teste tabi tutuldu. 2008’de Amerikan Merkez Bankası‘nın patlak veren mortgage krizine çözüm bulmak için parasal genişlemeye gitmesi yeni bir ihtiyacı ortaya çıkardı. Dijital bir para birimi de bu ihtiyacın ardından piyasaya çıktı. 2009 yılında olağanüstü artan fiyatla gündeme geldi. Sınırlı sayıda bitcoin bulunuyor.

Bitcoin değeri nasıl belirleniyor ?

Bitcoin’in değeri de ihtiyaç ve miktar oranı göz önünde bulundurularak arz ve talep içerisinde belirleniyor. Talep attıkça fiyat artar. Talep azalınca fiyat düşer.

Bitcoin nasıl kullanılır ?

İnternet üzerinden kimlik bilgilerinizi vermeden bir veya bir çok sanal cüzdan oluşturarak alım satım yapabilir, alışveriş yapabilir, transfer edilebilir. Ayrıca Paypal bitcoin’i ödeme sistemi olarak kabul etti. Bu yüzden Paypal sayesinde bitcoinle ödeme yapmanız mümkün.
 

BİTCOİNDE NASIL PARA KAZANILIR? BİTCOİN KRİPTO PARA BORSASINDA ALIM SATIM YAPMAK İÇİN NE GEREKLİDİR?

Kripto para borsasında bitcoin ve alt coinlerde alım satım yapabilmek için herhangi bir sitede veyahut uygulamada hesabınızın olması gerekmektedir. Açtığınız hesap ile birlikte hesabınıza para yatırdığınızda alım satım yapabilirsiniz. İlk yapılması gereken hususlar bunlardır.

Açılan hesapta hesap seviyesi arttırmak için gereken şartlar yerine getirilmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra karşınıza çıkan grafikleri inceleyin. Uygulamada ya da sitede bulunan terimsel faktörleri araştırmak size çok artı sağlayacaktır. Alım satım yapabilmek için temel bilinmesi gereken analizleri yapmalısınız yapmazsanız ciddi para kaybına uğrayabilirsiniz. Sıfırdan başladınız, dikkatli davranmanızda ve soğukkanlı bir şekilde kararlar almaya özen göstermelisiniz.

TEMEL ANALİZ NEDİR? BİTCOİNDE TEMEL ANALİZ NASIL YAPILIR?

Temel analiz, kripto para borsasında grafikler formasyonlar ve fiyatlar hakkında edindiğiniz bilgilerdir. Analiz yapmak size fırsatları getirir. Bu fırsatları değerlendirebilirseniz, edindiğiniz bilgileri işleyebilirseniz size doğal olarak kazanç getirir. Ayrıca temel analiz alım satım yaparken sizin hemen hemen borsaya hakim olduğunuzu gösterir. Daha kolay bir şekilde daha az riskle para kazanmanızı sağlar.

Temel analiz yaparken bitcoin ve alt coinlerin alım satımlarını takip ederek, fiyat aralıklarını grafiği inceleyerek, formasyonların dip ve yükselişini inceleyerek yapabilirsiniz. Ayırdığınız bütçenin hepsini bitcoine veya alt coine yatırmayın. Bütçenizi eşit bir şekilde paylaştırın. Böylelikle para kaybınızı minimal düzeye indirmiş olursunuz. Gündemi mümkün mertebe takip edin. Politik haberler, siyasal veya ekonomik haberler neticesinde borsa şekillenir. Alım satım yaparken kazancınızı arttırmak için düzenli bir şekilde hesabınıza para yatırmaya çalışın. Kısa vadede size büyük miktarlar kazandırmaz lakin uzun vadede kazancınızı arttırmak mümkündür. Herhangi bir platformdan eğitim almanız sizi daha çok geliştirir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski