Sunucu Büşra Arslantaş kimdir? nereli? kaç yaşında? evli mi?

Büşra Arslantaş kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
büşra arslantaş

Sunucu Büşra Arslantaş kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


BÜŞRA ARSLANTAŞ KİMDİR?

Büşra (Aslan) Arslantaş 1985 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 2003 yılında TED Ankara Koleji'nden, 2007 yılında ise Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu.

2018 Haziran ayından bu yana CNN TÜRK İstanbul büroda Dış Haberler Masası’nda muhabir olarak çalışıyor. Öncesindeki 10 yıl boyunca CNN TÜRK Ankara büroda görev yaptı.

Domuz gribi salgını Meksika'dan başlayıp Türkiye de dahil tüm dünyaya yayıldığında 'Sağlık Muhabiri'ydi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı koltuğundaki ilk 3 yılını 'CHP Muhabiri' olarak takip etti. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görevdeki son bir yılını 'Cumhurbaşkanlığı Muhabiri' olarak izledi. Son 5 yılda ise 'Diplomasi Muhabiri' olarak görev aldı. Dış politikadaki yoğun gündemden fırsat buldukça enerji alanındaki gelişmeleri haber yaptı.


Ermenistan'dan Libya'ya çok sayıda ülkede uluslararası zirveleri, toplantıları, gelişmeleri takip etti. 2014 yılında Türkiye'nin peşmergeyi eğittiğini Erbil'den duyurdu. 2015 İsrail genel seçimlerini şehir şehir nabız tutup izledi. Aynı sene AB üyesi ülkelerden gazeteci ve siyasilerle birlikte ABD Dışişleri Bakanlığı'nın düzenlediği Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı'na (IVLP) katıldı. Ankara Garı önündeki terör saldırısı ve 1 Kasım seçimleri gibi kritik gelişmelerde CNN International için de bağlantılar yaptı. 15 Mart 2019 Christchurch terör saldırısının yankılarını Yeni Zelanda’dan aktardı.

2017 senesinde "İran’da siyaset ve yaşam" adlı dizi habere imza attı. Çok sayıda siyasi, diplomat ve yönetici ile röportajlar yaptı. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, BP İcra Kurulu Başkanı Bob Dudley (CNN International için); dönemin - ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Antony Blinken, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Shulz bunlardan sadece birkaçıdır.


Büşra Arslantaş kiminle evli?

İyi derecede İngilizce bilen Büşra Arslantaş, akademisyen Mustafa Çağatay Aslan ile evlidir.

- Sitemizde yer alan diğer Cnn Türk ekran yüzlerini görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski