Büyükşen cinayeti son dakika Dr. Osman Büyükşen kimdir?

Müge Anlı'daki Osman Büyükşen kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? ne doktoru? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

Büyükşen cinayeti Son Dakika, Müge Anlı'daki Osman Büyükşen kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? ne doktoru? nerede görevli? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgiler.

Osman Büyükşen geçtiğimiz günlerde "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında canlı yayında sinir krizi geçirdi. Müge Anlı'yı, Şevki Hoca'yı, Rahmi Özkan'ı hüzünlendiren ve tüm Türkiye'yi gözyaşlarına boğan olay sonrası vatandaşlar Osman Büyükşen'in hayatı hakkında araştırma yapmaya başladı.

Yaşanan bu olayın ardından cinayetin aydınlatılması için, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından özel ekip görevlendirildi ve failin veya faillerin bulunması için çalışmalar hızlandı. 

OSMAN BÜYÜKŞEN KİMDİR?
Osman Büyükşen 17 Ocak1988 tarihinde Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Kasabası'nda dünyaya gelmiştir.
 Necla ve Metin Büyükşen çiftinin en büyük çocuklarıdır. Uğur Büyükşen ve Büşra Büyükşen isminde 2 kardeşi daha vardır.

İlkokulu İsmil Cumhuriyet İlkokulu'nda, orta öğrenimini 23 Nisan Egemenlik Ortaokulu'nda, lise öğrenimini ise Meram Anadolu Lisesi'nde tamamlamış, ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2006 yılında başladığı üniversite eğitimini tamamlayarak 2012 yılında tıp hekimi olmuştur.

UĞUR BÜYÜKŞEN KİMDİR?
Uğur Büyükşen 1985 yılında Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Kasabası’nda doğmuştur. Doğduğu yerde tarım ve hayvancılık gibi çeşitli işler yaptıktan sonra en son tornacı olarak çalıştığı bilinmektedir. Babası Metin Büyükşen’den sürekli mehir parası tartışması yaptığı biliniyor. Betül Büyükşen ile evli olup ve 3 çocuğu bulunmaktadır. Eşinin babası ile kendi babası Metin Büyükşen’e baskı yaptığı söylenmektedir. 3 kardeşin en büyüğüdür. Bir küçük kardeşi Osman Büyükşen’dir. En küçük kardeşi ise Büşra Büyükşen’dir.

BÜŞRA BÜYÜKŞEN KİMDİR?
Büşra Büyükşen 1992 yılında Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Kasabası’nda doğmuştur. Büşra Büyükşen İlahiyat Fakültesi'ni bitirmiştir. Bir süredir yengesi Betül Büyükşen ile aralarının çok iyi olduğu ve sürekli beraber oldukları söylenmektedir. Osman Büyükşen ve Uğur Büyükşen isminde 2 ağabeyi vardır.


OSMAN BÜYÜKŞEN NE DOKTORU? NEREDE GÖREVLİ?
Dr. Osman Büyükşen, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2019 yılı nisan ayında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Ardından zorunlu hizmet görevi için 01.08.2019 tarihi itibariyle Cizre Devlet Hastanesi'nde görev yapmaktaydı.

TÜRKİYE BU CİNAYETE KİLİTLENDİ
3 yıldır çözülemeyen Necla - Metin Büyükşen çiftinin katilleri hala bulunamadı. Anne ve babasının katilini aramak için her yolu denediğini söyleyen Osman Büyükşen "Ben her şeyi bırakıp annemin babamın katillerini aramak için istifa etmek istedim. Pandemi yüzünden istifa edemedim. Her şeyden vazgeçtim" dedi.


BÜYÜKŞEN CİNAYETİ SON DAKİKA SON DURUM NEDİR?
Osman Büyükşen'in girişimlerinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı'nın talimatıyla Konya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde kurulan özel ekip, cinayeti çözmek için çalışma başlattı. Jandarmanın özel ekibi, İsmil Mahallesi'ndeki birçok adrese operasyon düzenledi. Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen, babası Muammer Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır´ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, jandarmaya götürüldü.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözaltılarla ilgili açıklaması şöyle: "03.09.2018 tarihinde Konya ili İsmil Mahallesinde meydana gelen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen´in öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 24 şüpheli yakalanarak, ikamet ve araçlarında yapılan arama işlemleri sonrası gözaltına alındıkları, Şüphelilerin Konya İl Jandarma Komutanlığı'nda adli işlemlerinin halen devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BÜYÜKŞEN CİNAYETİ NİHAYET AYDINLANDI
Osman Büyükşen twitter hesabından yaptığı açıklamada faillerin tespit edildiğini açıkladı.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski