Gazeteci Fulya Öztürk kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Fulya Öztürk

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? boyu kaç? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


FULYA ÖZTÜRK NERELİ?

Fulya Öztürk 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğmuştur. Adana Gündoğdu Koleji'nde lise eğitiminin ardından 2006 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteye başladıktan hemen sonra ilk televizyonculuk kariyerine atıldı. 2007 yılında Doğan TV'nin "Staj On Air" programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı.


Profesyonel kariyerine 2008 yılında CNN TÜRK Programlar Departmanı'nda başladı. 2010 yılında CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başladı. 3 yıl burada Kurgu Editörlüğü yaptı. Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı.


2013 yılında Saha Muhabirliği 'ne başladı. Fulya Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı. "Yılın Muhabiri" ve "En İyi Özel Haber" dalında onlarca ödüle layık görüldü. Öztürk, ayrıca TEDx'te konuşmacı oldu.

Stajla ilk işe başladığı 14 yıllık CNN Türk kariyerini noktaladı. Tarzıyla merhum gazeteci Savaş Ay'a da benzetilen başarılı muhabir, Fox TV'ye transfer oldu.

Fulya Öztürk 1.68 metre boyunda, 54 kilo ve Oğlak burcudur. Instagram'da @fullyaozturk adresli sayfası bulunmaktadır.

- Sitemizde biyografisi yer alan diğer Gazetecileri görmek için tıklayın..

Yapımını Karga Film, yapımcılığını Erhan Öz’ün, içerik uygulayıcılığını Kebriye Koç’un ve genel koordinatörlüğünü Gökhan Bektaş’ın üstlendiği, yönetmenliğini ise Seda Cam Ülgen’in yaptığı "Fulya ile Umudun Olsun" programıyla hafta içi her gün FOX TV ekranlarında, uzman konuklarıyla program yapmaktadır.

Sitemizde bulunan diğer FoxTv ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski