Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? nereli?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Mahmut Özer


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Prof. Dr. Mahmut Özer 5 Mayıs 1970 tarihinde Tokat'ta doğmuştur. 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuş ardından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden 1992 yılında mezun olmuştur.

1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır.

1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır.

Mahmut Özer 6 Ağustos 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Ziya Selçuk'un yerine Milli Eğitim Bakanı olarak atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in eşi kim?

Mahmut Özer, Fatma Nebahat Özer ile evli, 3 çocuk babasıdır.

Sitemizde biyografisi yer alan diğer Bakanları görmek için tıklayın

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski