Öznur Küçüker Sirene kimdir? nereli? mesleği ne?

Öznur Küçüker Sirene kimdir? Öznur Küçüker Sirene aslen nereli kaç yaşında? mesleği ne?
öznur küçüker sirene

Öznur Küçüker Sirene kimdir? Öznur Küçüker Sirene aslen nereli kaç yaşında? mesleği ne?


Öznur Küçüker Sirene, kendisini "Türkiye ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı" olarak tanımlayan bir Uluslararası İlişkiler uzmanıdır. Hayatını Fransa'da sürdürmektedir.

Cuma günleri TSİ 22:30'da TRT TÜRK kanalında Gençler ne diyor? isimli programı sunan, aynı zamanda bir Youtube kanalı da bulunan Öznur Küçüker Sirene, @SireneOznur kullanıcı adıyla Twitter'da görüşlerini paylaşmaktadır.

ÖZNUR NÜÇÜKER SİRENE KİMDİR?

Öznur Küçüker Sirene 1985 yılında İstanbul'da doğmuştur. Saint Benoît Fransız Lisesi birinci olarak tamamladıktan sonra 19 yaşında Fransa'ya göç etmiştir. Fransa'da Türk ve Müslüman olduğu için çeşitli zorluklara maruz kalan Öznur Küçüker Sirene kendisini siyaset ve uluslararası ilişkiler konusunda geliştirmiştir.

Öznur Küçüker Sirene lisans eğitiminden sonra Sciences Po'dan uluslararası ilişkiler yüksek lisansı diploması aldı. Bir süre "T.C. Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'nde" uzman olarak çalıştı.


TRT'nin Fransızca yayın yapan haber sitesinde de ülkemizin, başta Fransa olmak üzere yabancı ülkelerle ilişkileri hakkında haftalık analiz yazıları kaleme aldı.

Uluslararası ilişkiler uzmanı Öznur Küçüker Sirene, Alman-Fransız ortak televizyon kanalı ARTEfr'deki canlı yayında Fransız gazetecileri perişan etti. 👋

öznur küçüker sirene fransız televizyonunda


Türkiye'de demokrasinin askıya alındığını, cezaevlerinin siyasi mahkumlarla dolu olduğunu savunan Fransızlara, Washington ve Paris'in uygulamalarından örnekler veren Sirene, Osman Kavala'ya özgürlük isteyen ABD'nin İngiltere'de hapsedilmiş Julian Assange hakkında, iade edilmesi halinde 175 yıl hapis talebinde bulunduğunu hatırlattı.

15 Temmuz darbe girişiminin 1 numaralı sorumlusu FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de ABD topraklarında ikamet ettiğini hatırlatan Sirene, Ankara'nın ilettiği tüm dosya ve delillere rağmen terörist başının iade edilmediğini söyledi.

Paris yönetimince Ellysee Sarayı'nda kırmızı halıyla karşılanan Mısır Devlet Başkanı Abdulfettah el-Sisi'nin de 2013'teki kanlı darbe sonrası yüzbinlerce muhalifi cezaevine doldurduğunu hatırlatan Sirene, yayına katılan Avrupalı gazetecileri susturdu.

işte o anlar..


- Sitemizde yer alan diğer TRT ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski