Okan Bayülgen kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim?

Okan Bayülgen kimdir? aslen nerelidir? kaç doğumlu? kaç yaşında? boyu, kilosu, burcu, evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Okan Bayülgen


Okan Bayülgen kimdir? aslen nerelidir? kaç doğumlu? kaç yaşında? boyu, kilosu, burcu, evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


OKAN BAYÜLGEN KİMDİR?

Okan Bayülgen 23 Mart 1964 tarihinde, Hukuk ve gazetecilik eğitimi almış Ümit Bayülgen ile ressam olan Ayla Görgün'ün çocukları olarak İstanbul Cihangir'de hayata gözlerini açmıştır. Gösteri adamı, oyuncu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı ve fotoğrafçıdır.

Okan Bayülgen 1.68 m. boyunda, 64 kilo ve Koç burcudur.

1970'te anne ve babası boşanmış olan Bayülgen'in annesi İsmet Görgün ile evlenmişti. Daha sonra İsmet Görgün onu nüfusuna geçirmek isteyince soyadı farkında olmadan Görgün olarak değişmiştir; ama kendi isteğiyle mahkemeye başvurmuş ve babası olan Ümit Bayülgen'in soyadını tekrar almıştır. Ayrıca Ümit Bayülgen de ikinci defa evlenmiştir ve Okan Bayülgen'in, babasının ikinci evliliğinden, Ozan Bayülgen ve Okşan Bayülgen adlı iki kardeşi vardır.


Eğitim hayatı

Eğitimine Göztepe, İstanbul'daki Taş Mektep isimli yatılı okulda başladı. Altı yaşındayken yatılı okula verildi. Şişli 19 Mayıs İlkokulu'ndan mezun olup Galatasaray Lisesi'nde öğrenimine devam etti. Okuldaki öğrenci kulüplerinden müzik, edebiyat, folklor gibi kollarla ilgilendi. Okula gitmeme durumu, sorun olmaya başladığında annesi Ayla Görgün onu Bodrum'a, yanına çağırdı ve Galatasaray Lisesindeki altı yılından sonra Bodrum Lisesi'ne kaydoldu. Fakat oradan Şişli Lisesi'ne geçen Bayülgen 1984'te buradan mezun olarak lise öğrenimini tamamladı.

Fotoğraf eğitimi almak için Fransa'ya giden Bayülgen, Tours Üniversitesi Hukuk ve Ekonomik Bilimler Fakültesinde hukuk okumaya başladı. Ardından fikir değiştirerek aynı üniversitenin ekonomi bölümüne geçti. Bir yıl okuduktan sonra ekonomi eğitimini de yarıda bırakarak Türkiye'ye döndü ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü sınavlarında başarı göstererek buradaki eğitimine başladı. 1989'da mezun olarak aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

Okan Bayülgen evlilikleri

Çok genç yaşta evlenen Okan Bayülgen, kısa süren bu ilişkisinden sonra iki kez daha nikâh masasına oturdu. Birinci evliliğini Çocuklar Duymasın adlı televizyon dizisinde de oynamış olan Zeyno Günenç ile yaptı fakat sonra ayrılmaya karar verdiler. 2008 yılının son gününde evlenmiş olduğu Şirin Ediger'den "İstanbul" adında bir kızı vardır. 2014 yılında Şirin Ediger'den de boşanmıştır.

Okan Bayülgen, Salı akşamları 23:00'te Tv100 ekranlarında "Uykusuzlar Kulübü" programıyla izleyici karşısına çıkmaktadır.

- Sitemizde bulunan diğer Tv100 ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski