Ramazan ne zaman başlıyor? 2022 ilk oruç hangi gün?

Ramazan ne zaman başlıyor? Oruç ne zaman? 2022 ilk oruç ne zaman tutulacak? ilk sahura hangi gün kalkılacak? Ramazan bayramı hangi gün? 2022 Kadir gecesi ne zaman?
Ramazan ne zaman?


Ramazan ne zaman başlıyor? Oruç hangi gün? Oruç ne zaman? 2022 ilk oruç ne zaman tutulacak? ilk sahura hangi gün kalkılacak? Ramazan bayramı hangi gün? 2022 Kadir gecesi ne zaman?


11 ayın sultanı olan Ramazan'ı karşılaşmaya hazırlanan müslüman dünyasında ramazan ayının yaklaşmasıyla tatlı bir telaş ve heyecan başladı. Bu bağlamda vatandaşlar, 2022 oruç ne zaman başlıyor? ilk oruç günü ne zaman? ilk sahur ne zaman? gibi soruların yanıtlarını araştırıyor..


RAMAZAN NE ZAMAN 2022

Küslerin barıştığı, sofraların bereketlendiği ve ailelerin iftar masalarında bir araya geldiği Ramazan ayı İslam Alemi tarafından heyecanla bekleniyor.

Ramazan ayında okunacak dualar ve çekilecek tesbihler başlıklı yazınıza da göz atabilirsiniz.

Bereketin çok fazla arttığı bir ay olan Ramazan'dan sonra tüm Müslümanlar, bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Kalpten edilen tüm duaların kabul olduğu ramazan ayının ne zaman başlayacağını merak edenler ise şimdiden araştırma yapmaya başladı.

2022 ORUÇ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2022 yılında Ramazan'ın 1. günü, yani ilk oruç 2 Nisan 2022 Cumartesi günü tutulacak, 1 Mayıs günü ise son bulacak. 2 Mayıs ise Ramazan Bayramı'nın 1. günüdür. Ramazan Bayramının 2. günü 3 Mayıs Salı, 3. günü ise 4 Mayıs Çarşamba günüdür.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Kadir Gecesi, 2022'de 27 Nisan 2022 tarihinde idrak edilecek. 27 Nisan akşamı teravih namazının ardından başlayıp, gecenin geç saatlerine kadar devam edecektir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski