Barış Muslu kimdir? nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim?

Yazar Barış Muslu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? kitapları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Beyin Dedektifi Barış Muslu


Yazar Barış Muslu kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? kitapları, biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.


Kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan, NPL (Nörolinguistik Programlama) danışmanı ve yazar Mehmet Barış Muslu'nun hayatı merak ediliyor.

BARIŞ MUSLU KİMDİR?

M. Barış Muslu 1975 yılında doğmuştur. Ortaokulu Mersin Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamlamış, Liseye de yine Amerikan Koleji'nde devam ederken yarıda bırakıp ABD'ye gitmiştir.

Amerika'da tamamladığı lise eğitiminin ardından Michigan Tech University'de mühendislik bölümünü bitirmiştir. Barış Muslu ABD'de geçirdiği başarılı eğitim yıllarından sonra Türkiye'ye dönmüş ve eğitimini Koç Üniversitesi'nde İşletme alanında Yüksek Lisans yaparak tamamlamış ve ardından kendi şirketini kurmuştur.

ABD'de geçirdiği süreç içinde kişisel gelişim ve psikoterapiye merak salmış ve NPL (Nörolinguistik Programlama) eğitimi almıştır. 1994 yılında aldığı bu eğitimle beynin işleyişi üzerine farklı araştırmalar yapmış, araştırmaları sonucunda bu işleyişin beden ve ruh sağlığı üzerindeki etkilerine yoğunlaşmıştır.


Hayatının dönüm noktasını yaşayan Muslu, beyin ve bilinçaltı üzerine Yaptığı çalışmalarla yeni bir terapi yöntemi çıkarmıştır. Bu yöntemin adı NeuroFormat'tır. Ortaya çıkardığı bu yöntem ile çeşitli metotları harmanlayarak bilinçaltını şekillendirmeye yönelik çalışmalar yapmıştır.

Muslu'ya göre ruhsal ve bedensel bozuklukların nedeni çocukluğumuzda yatıyor olabilir. Dolayısıyla nedeni belirlenemeyen bedensel ve ruhsal problemler için bilinçaltına yoğunlaşılması gerektiğini düşünüyor. Bilinçaltında yaşanan travmanın saptanıp, gün yüzüne çıkarılarak gerekli tedavi yöntemiyle silinmesi gerektiğini düşünüyor. Geliştirdiği yöntem ile başarılı sonuçlar elde eden yazar bir terapi merkezi açmıştır.

Barış Muslu ilgilendiği konular üzerinde seminerler vermeye ve konuyla ilişkili kişisel gelişim kitapları yazmaya devam etmektedir.

Barış Muslu halen TV100 kanalında, kendisinin hazırlayıp sunduğu "Beyin Dedektifi" isimli programda, gerçek kişi ve olaylardan oluşan insan hikayeleri ile ekranlara gelmektedir. Program konukları, hayatlarının kırılma anlarını bu programda anlatmaktadır.

Barış Muslu kiminle evli?

Barış Muslu Zeynep Tarhan Muslu ile evlidir, çiftin bu evliliğinden Lara isminde bir kızları vardır.

BARIŞ MUSLU KİTAPLARI

  1.  Neuro Aşk
  2.  Beynine Format At
  3.  Yıka Beynini
  4.  Sağlığına Format At
  5.  Beynine Format At

 

- Sitemizde yer alan diğer Tv100 ekran yüzlerini görmek için tıklayın..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski