İstanbul Ramazan İmsakiyesi 2022 iftar, sahur saatleri

İstanbul Ramazan imsakiyesi, istanbul ramazan ilk oruç ne zaman, ilk teravih ne zaman kılınacak, ilk sahur saat kaçta yapılacak? il il ramazan imsakiyesi iftar ve sahur saatleri.
ramazan imsakiyesi


İstanbul Ramazan imsakiyesi 2022, istanbul ramazan ilk oruç ne zaman, ilk teravih ne zaman kılınacak, ilk sahur saat kaçta yapılacak? il il ramazan imsakiyesi iftar ve sahur saatleri.


İLK ORUÇ NE ZAMAN?

Ramazan ayının ilk orucu 2 Nisan 2022 Cumartesi gününe denk geliyor. İlk oruca ise 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gece kalkılacak.

İlk Teravih Namazı 1 Nisan Cuma akşamı kılınacak.

Ramazan ayında Türkiye'de ilk sahur Ardahan'da, ilk iftar ise Hakkari'de yapılacak.

İL İL RAMAZAN İMSAKİYESİ

Diyanet İşleri Başkanlığının "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sitesinde, dünyanın dört bir yanındaki 8 bin 350 yerleşim yerine ait ramazan imsakiyeleri paylaşıldı. "ramazan.diyanet.gov.tr" internet sitesinde yer alan "İmsakiye" bölümünde il ve ilçe Ramazan imsakiyelerine kolayca ulaşılabiliyor.

2022 Ramazan İmsakiyesi'nde yer alan bilgilere göre İstanbul'da 2 Nisan 2022 Cumartesi günü imsak vakti 05:12 olacak. Aşağıdaki linke tıklayarak illere göre sahur ve iftar saatlerini öğrenebilirsiniz.


Ayrıca "ramazan.diyanet.gov.tr/tr-TR/Imsakiye/Imsakiye" internet adresinden şehrinizde ve ilçenizdeki iftar ve sahur saatlerini sorgulayabilirsiniz.

istanbul ramazan imsakiyesi iftar sahur imsak vakitleri
istanbul ramazan imsakiyesi

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski