Ali Ağaoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim?

Ali Ağaoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? serveti ne kadar? çocukları kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.
Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eşi kim? serveti ne kadar? çocukları kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi.

İş Adamı Ali Ağaoğlu'nun hayatı hakkında merak edilenler.

ALİ AĞAOĞLU KAÇ YAŞINDA?

Ali Ağaoğlu 3 Mart 1954 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. Asıl tam adı Ali İbrahim Ağaoğlu'dur. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul'da dönemin tanınmış müteahhitleri arasındaydı. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda müteahhitlik mesleğini öğrendi. 1975 yılında babasının geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti, bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu

Ali Ağaoğlu, babasından ticari olarak 1977 yılında ayrılarak Ağaoğlu Şirketler Grubu'nu kurdu. 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu, özellikle 1990'lı yılların sonlarında başladığı "My" konseptli yaşam alanları ve My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerinde çalıştı.


Ali Ağaoğlu'nun serveti ne kadar?

Ali Ağaoğlu, Ekonomi dergisi Forbes'in 2012 yılında yayınladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde 10. sırada yer aldı. Mart 2013 itibarıyla Forbes'in yaptığı araştırmaya göre, 2.7 milyar ABD doları servetiyle, Türkiye'nin 8. dünyanın ise 527. en zengin iş adamıdır. Türkiye Vergi Rekortmeneleri Listesinde ilk kez 2008 yılında yer almıştır.

Ali Ağaoğlu, en son Forbes Türkiye'nin 2017'de hazırladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde 1 milyar dolarlık servetiyle 27. sırada yer almaktadır.

Ali Ağaoğlu kiminle evli?

Ali Ağaoğlu hâlen ayrı yaşadığı ilk eşi Sema Ağaoğlu ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nikâhlı ve nikâhsız eşlerinden toplam 5 çocuğu vardır.

Ali Ağaoğlu'nun Çocukları

  • Sema Ağaoğlu'ndan, Alican (d.1992) ve Sena (d.1995) adında bir oğlu bir kızı var.
  • Ayten Alpar'dan, Mertcan (d.2006) adında bir oğlu var.
  • Petek Ertüre'den, Ali Ege (d.2013) adında bir oğlu var.
  • Burcu.K.'dan, E.İ. Ağaoğlu (d.2004) isminde bir erkek çocuğu vardır.

Yorum Gönder