Enes Eminoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında?

Enes Eminoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi. TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'nun hayatı hakkında merak edilenler.
Enes Eminoğlu

Enes Eminoğlu kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eşi kim? biyografisi ve hayatı hakkında kısa bilgi. TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'nun hayatı hakkında merak edilenler.


TUGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'nun hayatı hakkında merak edilenler..

TÜGVA NEDİR?

TÜGVA resmi internet sitesinde kendini şöyle tanımlamaktadır; "TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır."

ENES EMİNOĞLU NERELİ?

Enes Eminoğlu İstanbul Fatih'te dünyaya gelmiştir. Aslen memleketi Trabzon'un Araklı ilçesidir. 2003 yılında Eyüp Süper Lisesi'ni, 2008 yılında İngiltere'deki University of Wales’ta İşletme bölümünde lisans öğrenimini, 2010 yılında ise İngiltere’deki University of East London'da Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü tamamlamış, eğitimine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme doktora programında devam etmektedir.


Uzun yıllar özel sektörde strateji danışmanlığı ve yöneticilik görevlerinde bulunan Eminoğlu, aynı zamanda başta ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu (Genç İDSB) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır.

TUGVA Vakfının kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan Eminoğlu, 2 yıla yakın Strateji Geliştirme Koordinatörü, ardından Teşkilat Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2018'de yapılan Genel Kurul sonucunda TÜGVA Genel Başkanı olarak seçilmiştir.

Enes Eminoğlu, AK Parti İstanbul 2. bölge milletvekili adayı olmuş fakat seçilememiştir.

İyi seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Arapça bilen Eminoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski