Kaş Belediyesi Hangi Partiden? Antalya Kaş Belediye Başkanı kim?

Kaş Belediyesi Hangi Parti? Belediye Başkanı kim? Kaş Belediye Başkanı hangi partiden? Kaş'ta son yerel seçim sonuçları.
Kaş Belediyesi hangi partili

Kaş Belediyesi Hangi Parti? Antalya Kaş Belediye Başkanı kim? Kaş Belediye Başkanı hangi partiden? Kaş'ta son yerel seçim sonuçları.


Kaş; Türkiye'nin, Antalya iline bağlı, 60.839 nüfuslu bir ilçesidir.

Kaş Belediyesi hangi partiden?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan, yani son yerel seçimlerin kazananı Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti'li Mutlu Ulutaş olmuştur. Yani, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş Ak Parti'lidir.


Kaş ilçesi 31 Mart 2019 seçim sonuçları

  1. Mutlu Ulutaş Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) %42,95
  2. Hayri Süt Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) %34,99

ilginizi çekebilir: Kaş Gezilecek Yerler 2023, Antalya Kaş Gezi Rehberi

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş kimdir?

Mutlu Ulutaş 1978 yılında Kaş'ın Aklar Köyü'nde dünyaya gelmiştir. İlk, Orta ve Lise tahsilini Fethiye'de tamamlamış, Üniversite eğitimlerini sırasıyla; Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (Önlisans), Celal Bayar Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü (Lisans), Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (Lisans) olarak tamamlamıştır.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş
Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş

Askerlik vazifesini kısa dönem olarak yapmıştır. Turizm ve tarım alanında ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. 2008 yılında yapılan Ak Parti Olağan 3. Kaş İlçe Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Yönetim kademesinde Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

2009 Mahalli İdareler Seçimi, 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Başkanlıkları yapmıştır. 11 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen 4. Olağan Kaş İlçe Kongresinde İlçe Başkanı olarak seçilmiştir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kaş Belediye Başkanı olarak seçildi. İngilizce ve Almanca bilen Başkan Mutlu Ulutaş evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski