Doktor Maaşı Ne Kadar? 2023 Uzman Doktor Maaşları ne kadar oldu?

Doktor Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre, doktor, uzman doktor, aile hekimi maaşı ne kadar oldu? Doktorlar ne kadar maaş alır? Doktorların aylık kazançları.
Doktor Maaşı Ne Kadar?

Doktor Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre, doktor, uzman doktor, aile hekimi maaşı ne kadar oldu? Doktorlar ne kadar maaş alır?


Sağlık sektöründe en önemli yapı taşları arasında yer alan doktor maaşları; uzman, pratisyen, asistan durumlarına göre değişmektedir. Unvan farklılıklarının yanında, devlette veya özel sektörde görev yapan doktorların aylık kazançları birbirinden farklıdır.

2022 yıl sonu enflasyon oranının belli olmasından sonra, refah payıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, memurlara yüzde30 oranında artış yapılacağı açıklandı. Diğer tüm memurlar gibi, Ocak ayında doktor maaşlarına da zam geldi.

En düşük Memur maaşı 9.105 TL'den 11.848 TL'ye yükseldi!

Aile hekimi, uzman, pratisyen, doktor maaşı ne kadar? 2023 doktor maaşları ile ilgili detaylı bilgileri sizler için hazırladık. Doktorların maaşları; unvan, çalıştığı yıl ve kademeye göre değişir. Aile hekimi ile uzman doktorun maaşı farklı olmakla birlikte, çalışılan yıla göre de maaş oranı artmaktadır.


Doktor Maaşı ne kadar? 2023

2023 yılı Ocak zammı ile birlikte doktor maaşları da netlik kazanmış oldu. Buna göre yapılan yüzde 30 zamla birlikte Uzman Doktor (1/4) maaşı 18.853 TL'den 24.503 TL'ye yükselmiştir.

Aile Hekimi Maaşı ne kadar?

Hastaları muayene ederek, gerekli teşhis ve kontrolleri yaparak tedavi eden aile hekimleri, genelde pratisyen hekimlerdir. Hastalıkları teşhis edip, ön tanı koyarak ve gerektiği takdirde hastayı uzman doktora yönlendirmekle sorumlu olan aile hekimlerinin maaşı en düşük 15 bin 263 TL'den başlamaktadır. Aile hekimlerinin maaşları kıdemleri ve mesailerine göre 19.842 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Uzman Doktor Maaşı ne kadar oldu?

Kendi alanlarına göre hasta muayene ederek tedavi eden doktorlara Uzman Doktor denilir. Polikliniklerde hizmet veren uzman doktorların maaşları uzmanlık alanlarına ve kıdemlerine göre değişiklik gösterir. Bir uzman doktorun ortalama maaşı 24.503 TL'dir.

- Bu sayfamızda sizlere, Doktor Maaşları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Paylaşılan bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize bildiriniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski