Öğretmen Maaşı Ne Kadar? 2023 Öğretmen Maaşları ne kadar arttı?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre Öğretmen maaşı ne kadar oldu? Öğretmenler ne kadar maaş alır?
Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre Öğretmen maaşı ne kadar oldu? Öğretmenler ne kadar maaş alır?


3 Ocak'ta enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli zamları da netlik kazandı. En düşük öğretmen maaşının yanı sıra öğretmenlerin ek zam alıp almayacağı da merak edilirken, En düşük öğretmen maaşı ne kadar oldu? Öğretmen maaşları ne kadar 2023? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

2022 yıl sonu enflasyon oranının belli olmasından sonra, refah payıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, memurlara yüzde 30 artış yapılacağı açıklandı. Diğer tüm memurlar gibi, Ocak ayında öğretmen maaşlarına da zam gelmiş oldu.

En düşük Memur maaşı 9.105 TL'den 11.848 TL'ye yükseldi!


Öğretmen Maaşı ne kadar? 2023

Ücretli, sözleşmeli ve kadrolu olmak üzere öğretmen maaşları unvana ve görev yapılan süreye göre değişiklik gösterir. Öğretmen maaşlarına Ocak ve Temmuz olmak üzere yılda iki kez zam uygulanır.

2023 yılı Ocak zammı ile birlikte öğretmen maaşları da netlik kazanmış oldu. Buna göre yapılan yüzde 30 zamla birlikte, mesleğe yeni başlayan en düşük Öğretmen maaşı 12.276 TL'den 15.345 TL'ye yükselmiştir.

Uzman Öğretmen Maaşı ne kadar oldu?

Uzman Öğretmen maaşları ise, 12.905 TL'den 18.246 TL'ye yükseldi.

- Bu sayfamızda sizlere, Öğretmen Maaşları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Paylaşılan bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize bildiriniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski