Polis Maaşı Ne Kadar? 2023 Polis Memuru ve Başkomiser Maaşları

Polis Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre, polis, ve başkomiser maaşı ne kadar oldu? Polisler ne kadar maaş alır?
Polis Maaşı Ne Kadar?

Polis Maaşı Ne Kadar? 2023, Yeni zam oranlarına göre, polis, ve başkomiser maaşı ne kadar oldu? Polisler ne kadar maaş alır?


3 Ocak'ta enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli zamları da netlik kazandı. En düşük polis memuru maaşının yanı sıra polis memuru ve başkomiserlerin ek zam alıp almayacağı da merak edilirken, En düşük polis maaşı ne kadar oldu? Komiser, başkomiser, polis maaşları ne kadar 2023? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

2022 yıl sonu enflasyon oranının belli olmasından sonra, refah payıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, memurlara yüzde 30 artış yapılacağı açıklandı. Diğer tüm memurlar gibi, Ocak ayında polis maaşlarına da zam gelmiş oldu.

En düşük Memur maaşı 9.105 TL'den 11.848 TL'ye yükseldi!


Polis Maaşı ne kadar? 2023

2023 yılı Ocak zammı ile birlikte polis maaşları da netlik kazanmış oldu. Buna göre yapılan yüzde 30 zamla birlikte, en düşük Polis Memuru maaşı 13.747 TL'den 17.871 TL'ye yükselmiştir.

Başkomiser Maaşı ne kadar?

Başkomiserlerin maaşları ise, 15.810 TL'den 20.553 TL'ye yükseldi.

- Bu sayfamızda sizlere, Başkomiser ve Polis Maaşları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Paylaşılan bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize bildiriniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski