Vali Maaşı Ne Kadar 2024 Valilerin Maaşları ne kadar arttı?

Vali Maaşı Ne Kadar 2024, Yeni zam oranlarına göre Valilerin maaşı ne kadar oldu? Valiler ne kadar maaş alır?
Vali Maaşı Ne Kadar?

Vali Maaşı Ne Kadar 2024, Yeni zam oranlarına göre Valilerin maaşı ne kadar oldu? Valiler ne kadar maaş alır?


3 Ocak'ta enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emekli zamları da netlik kazandı. Vali maaşı ne kadar oldu? Valiler ne kadar maaş alır? Vali maaşları ne kadar 2024? gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

2022 yıl sonu enflasyon oranının belli olmasından sonra, refah payıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, memurlara yüzde 49.25 artış yapılacağı açıklandı. Diğer tüm memurlar gibi, Ocak ayında Vali maaşlarına da zam gelmiş oldu. Yaşanan bu gelişmenin ardından Vali ve Kaymakam Maaşları da vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

En düşük Memur maaşı 22.017 TL'den 32.861 TL'ye yükseldi!


Vali Maaşı 2024

2024 yılı Ocak zammı ile birlikte vali maaşları da netlik kazanmış oldu. Buna göre yapılan yüzde 49.25 zamla birlikte, Vali maaşları 90.000 TL civarına yükselmiştir.

Vali kime denir?

Valiler, illeri idare etmek için görevlendirilen kişidir. Valiler, illerin başında cumhurbaşkanlarını temsilen bulunur. İl içerisinde yer alan ve bakanlıklar tarafından görevlendirilen kişiler, valinin emri altında çalışır.

- Bu sayfamızda sizlere, Vali Maaşları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Paylaşılan bilgilerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize bildiriniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski